Od júla budú technické a emisné kontroly pod kamerami

Kamera
Foto: perfect-security-cameras.com

BRATISLAVA 21. mája (WEBNOVINY) – Všetky stanice STK a všetky pracoviská EK spojené na STK budú od 1. júla povinne vybavené kamerovým systémom.

Rezort dopravy chce tak zvýšiť bezpečnosť na cestách a skvalitniť služby pre motoristov.

Ako informoval agentúru SITA hovorca rezortu Martin Kóňa, monitorovacie zariadenia budú napojené na celoslovenský automatizovaný informačný systém technických a emisných kontrol, ktoré budú vyhotovovať digitálne snímky aj digitálny videozáznam priestoru kontrolnej linky STK. Každá stanica pritom musí mať minimálne tri takéto zariadenia.

„Zavedenie kamier pomôže zabrániť podvodom pri emisných aj technických kontrolách a zvýši sa tak bezpečnosť nielen vodičov, ale aj chodcov a ostatných účastníkov cestnej premávky,“ povedal minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Ján Počiatek.

V priestoroch linky budú povinné aj zariadenia na čítanie čiarového kódu a terminál, ktorý umožní spojenie s centrálnou databázou. Tieto opatrenia majú zamedziť fiktívnym kontrolám.

Po novom sa tak nebude môcť stať, že potvrdenie o vykonaní STK dostane vozidlo bez toho, aby vôbec prešlo kontrolnou linkou. Všetky priestory, ktoré budú pod dohľadom kamier, musia byť náležite označené.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján Počiatek
Firmy a inštitúcie STK Stanica technickej kontroly