Od marca môžu podnikatelia registrovať virtuálne pokladne

Registračná pokladňa
registračná pokladňa

BRATISLAVA 23. februára (WEBNOVINY) – Registrácia pre podnikateľov na využívanie virtuálnych registračných pokladníc by mala byť prístupná od marca. Informovala o tom finančná správa. Aplikácia bude určená pre podnikateľov, ktorým od apríla 2015 vzniká povinnosť používať registračnú pokladnicu a zároveň mesačne vydajú maximálne tisíc bločkov.

Virtuálna registračná pokladnica umožní podľa finančnej správy podnikateľom vytvárať a následne tlačiť pokladničné bloky, spravovať tovary a službu a evidovať vytvorené pokladničné doklady. Registrácia aj využívanie aplikácie je bezplatné a nevyžaduje si zo strany podnikateľa žiadne dodatočné náklady napríklad na servis. Pri používaní virtuálnej pokladnice pritom podnikateľ nie je povinný evidovať kópie bločkov či uzávierok. Aplikácia tiež poskytuje automatické uchovávanie dát na serveroch finančnej správy.

Základným predpokladom pre používanie virtuálnej registračnej pokladnice je internetové pripojenie užívateľa. Virtuálnu pokladnicu bude možné používať na klasickom stolovom počítači či notebooku alebo prostredníctvom smartfónu cez mobilnú aplikáciu. Dostupná bude pre dva najväčšie mobilné operačné systémy. „Mobilné zariadenia musia spĺňať podmienky pre Android 4.X a iOS 8, webová aplikácia predpokladá podporu štandardných prehliadačov,“ dopĺňa finančná správa.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom