Odchod členov z SaS sa zastavil, konštatoval Richard Sulík

Sulík
Predseda SaS Richard Sulík. Foto: SITA/Diana Černáková

BRATISLAVA 23. apríla (WEBNOVINY) – Odchod členov zo strany Sloboda a Solidarita (SaS) sa zastavil, konštatoval to po pondelkovom zasadnutí Republikovej rady SaS predseda SaS Richard Sulík.

„Potešiteľné je, že od kongresu evidujeme zvýšený počet žiadostí, ktorým sa konečne môžeme v plnej miere venovať,“ cituje Sulíka tlačová správa, ktorú agentúre SITA poskytlo tlačové oddelenie strany SaS.

Po odchode piatich poslancov na čele s Jozefom Kollárom z poslaneckého klubu SaS sa liberáli venovali na Republikovej rade svojim štruktúram v regiónoch.

Noví regionálni predstavitelia

Republiková rada strany SaS vymenovala piatich nových regionálnych predsedov. Stali sa nimi Vladimír Sloboda (Bratislava), Juraj Slašťan (Žarnovica, Žiar nad Hronom, Banská Štiavnica), Slavomír Božoň (Poprad, Levoča, Kežmarok, Stará Ľubovňa), Milan Laurenčík (Žilina, Bytča) a Ľuboš Majer (Senec, Pezinok).

Regionálna štruktúra SaS zahŕňa 31 regiónov Slovenska. V súčasnosti je obsadených 30 pozícií regionálnych predsedov. Posledná, 31. pozícia regionálneho predsedu pre Rožňavu, Gelnicu, Spišskú Novú Ves bude obsadená na najbližšom rokovaní Republikovej rady, informovala ďalej strana SaS.

Zároveň republiková rada liberálov v pondelok vymenovala krajských koordinátorov SaS pre voľby do VÚC. Krajskými koordinátormi sa stali pre Bratislavský kraj Vladimír Sloboda, pre Trnavský kraj Róbert Kudláč,

pre Nitriansky kraj Radoslav Pavelka, pre Trenčiansky kraj Ľuboš Samák, pre Banskobystrický kraj Radovan Sloboda, pre Žilinský kraj Michal Uherčík, pre Prešovsky kraj Milan Piršč a pre Košický kraj Peter Pihorňa.

Ďalší kandidát na predsedu NKÚ

„Vďaka týmto nomináciám sa strana môže naplno venovať komunálnej politike v regiónoch Slovenska,“ uviedol po zasadnutí Republikovej rady SaS Richard Sulík.

Rada tiež schválila ďalšieho kandidáta na post predsedu Najvyššieho kontrolného úradu. Sulík o tom bude informovať predsedov opozičných strán.

Liberálom sa v utorok 16. apríla rozpadol poslanecký klub, keď ho opustili piati členovia skupiny Jozefa Kollára. Z 11 poslancov tak v klube SaS zostali šiesti.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Milan LaurenčíkRichard Sulík
Firmy a inštitúcie SaS Sloboda a Solidarita