Odídenci zo SaS poslali Dankovi žiadosť o schválenie poslaneckého klubu

Jana Kiššová
Jana Kiššová. Foto: archívne, SITA/Radoslav Maťaš.

Odídenci zo strany Sloboda a Solidarita (SaS) odovzdali do podateľne žiadosť pre predsedu NR SR Andreja Danka o schválenie poslaneckého klubu Demokratickej strany. Ako v pléne po poslaneckom grémiu informoval Danko, o schválení klubu rozhodnú poslanci v pondelok.

Deviati bývalí členovia Demokratického jadra SaS vo štvrtok oznámili, že sa spájajú s Demokratickou stranou (DS). Volebným lídrom pre parlamentné voľby v roku 2020 bude Jana Kiššová.

Okrem nej vstúpili do DS Natália Blahová, Ľubomír Galko, Jozef Rajtár, Vladimír Sloboda, Radoslav Pavelka, Miroslav Ivan, Renáta Kaščáková a Jakub Nedoba.

Na poslaneckom grémiu zároveň rozhodli o tom, že v stredu budú poslanci v parlamente hlasovať iba o 11:00, o 17:00 už nebudú. Vo štvrtok a v piatok nebudú hlasovať vôbec. Schôdza bude výnimočne pokračovať aj v pondelok, pričom hlasovať budú o 11:00 a v prípade potreby aj o 17:00.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej DankoJakub NedobaJana KiššováJozef RajtárĽubomír GalkoMiroslav IvanNatália BlahováRadoslav PavelkaRenáta KaščákováVladimír Sloboda
Firmy a inštitúcie NR SR Národná rada Slovenskej republikySaS Sloboda a Solidarita