Obžalovaný Pachinger chce vypovedať pred súdom, na jedného svedka podal trestné oznámenie

Patrik Pachinger
Patrik Pachinger Foto: archívne, SITA/Michal Burza
  • aktualizované 8. septembra, 11:31

Senát Okresného súdu Bratislava I číta výpovede svedkov na pojednávaní s Patrikom Pachingerom, ktorý je obžalovaný zo závažného zločinu podvodu. Pachinger mal podľa obžaloby v desiatich skutkoch v rokoch 2010 – 2013 od poškodených pod prísľubom vyplácania mesačných výnosov z poskytnutej sumy vylákal finančné prostriedky v celkovej sume 959 750 eur.

Tie však podľa prísľubu nezhodnotil, prípadne použil na vyplácanie iných, čím spôsobil škodu poškodeným za viac ako 840-tisíc eur. V úvode pojednávania požiadal obžalovaný o možnosť k veci pred súdom vypovedať. Senát mu odpovedal, že mu túto možnosť neodoprie, ale bude tak môcť urobiť až po prečítaní výpovedí svedkov.

Pachinger podal po prečítaní výpovedí svedkov trestné oznámenie pre krivé obvinenia a krivú výpoveď na svedka Kučerku. Podľa obžalovaného je polovica z výpovede svedka klamstvo a so svedkom sa stretol len dvakrát. Na prvom stretnutí dostal svedok od neho všetky peniaze naspäť spolu s výnosmi a druhé stretnutie s investíciami ani nesúviselo a svedka len niekam odviezol.

Obžalovaný prostredníctvom svojho obhajcu Jaroslava Šášika navrhol ďalšie dokazovanie vo veci, vypočutie ďalšieho svedka aj samotného obžalovaného. Súd sa preto rozhodol odročiť hlavné pojednávanie na 27. a 28 októbra.

Pachinger bol právoplatne odsúdený v kauze skrachovaných nebankových spoločností Horizont Slovakia a BMG Invest na sedem rokov väzenia. V stredu 9. septembra by mal byť prepustený z výkonu trestu.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Patrik Pachinger