Odsúdili ho na smrť, záchrancovi mení život aj kariéru

Odsúdili ho na smrť, záchrancovi mení život aj kariéru
Foto: YouTube/Dave Meinert

Keď fotograf Dave Meinert uvidel na dvore neďaleko domu útle biele šteniatko, ktorému chýbali pigmentové škvrny, rozhodol sa ho adoptovať. Keďže väčšina súrodencov z rovnakého vrhu uhynula krátko po narodení, prípadne prišli na svet s rôznymi deformáciami, majitelia chceli dať šteňa utratiť, umelec z Južnej Afriky to však rázne odmietol a majiteľom oznámil, že sa o psa postará.

Odsúdili ho na smrť, záchrancovi mení život aj kariéru
Foto: YouTube/Dave Meinert

Hoci nadšeného záchrancu varovali, že ak šteňa prežije, bude trpieť vážnymi zdravotnými problémami, Meinert sa nenechal odradiť. Záchranu šteniatka nakoniec premenil na umelecký projekt a životný cieľ, ktorý mu prináša radosť každý jeden deň.

„Povedali mi, že ak prežije, bude hluchá a slepá. Tak som sa rozhodol nakrútiť každý deň, ktorý nám zostáva,“ uviedol Meinert, ktorý fenku menom Pegasus každý deň nakrúcal na bežiacom páse.

„Namiesto toho, aby som sa sústredil na to negatívne, zdokumentoval som jej dobré dni. Stali sa našou oslavou. Rozhodol som sa ju odfotiť každý deň netušiac, ako dlho to bude trvať,“ uviedol fotograf, ktorého video si získava čoraz väčšiu popularitu.

Fenka má dnes sedem mesiacov a darí sa jej výborne. „Trápia ju rôzne zdravotné problémy, ale je šťastná a má úžasný temperament,“ hovorí Meinert.

„Stále neviem, ako dlho ešte bude žiť, ale v tomto okamihu je to skutočne skvelé,“ dodal.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom