Odvolali najdlhšie pôsobiaceho reprezentačného kouča, Tabárez doplatil na výsledky v kvalifikácii MS 2022

Luis Suárez, Uruguaj Reakcia uruguajského kanoniera Luisa Suáreza po zahodenej šanci v zápase Copa América proti Japonsku. Porto Alegre, 20. jún 2019
Foto: ilustračné, SITA/AP.

Uruguajská futbalová asociácia (AUF) odvolala Óscara Tabáreza z pozície trénera tamojšieho reprezentačného mužstva. Už 74-ročný lodivod doplatil na neuspokojivé výsledky mužstva v kvalifikácii o postup na budúcoročné majstrovstvá sveta v Katare.

Uruguajčania sú štyri kolá pred koncom juhoamerickej kvalifikácie až na 7. mieste. V októbrovom a novembrovom asociačnom termíne získali v piatich dueloch iba bod za remízu s Kolumbiou (0:0), pričom vo všetkých ostatných štyroch dueloch prehrali. Z Južnej Ameriky preniknú na šampionát štyri najlepšie tímy, piate mužstvo tabuľky poputuje do medzikontinentálnej baráže.

Tabárez bol dosiaľ najdlhšie pôsobiacim reprezentačným koučom vo svetovom futbale. Na uruguajskej lavičke sedel od roku 2006, pričom tím „Urus“ viedol i v rokoch 1988-1990. AUF uviedla, že prepustenie Tabáreza a jeho realizačného tímu „bolo ťažké rozhodnutie, no v záujme budúcnosti a dosiahnutia požadovaných výsledkov“. Meno Tabárezovho nástupcu zatiaľ neoznámila.

Tabárez s Uruguajom postúpil na štyri svetové šampionáty. V roku 2010 v Juhoafrickej republike skončil s mužstvom na 4. mieste. V roku 2011 vyhral aj juhoamerické majstrovstvá Copa América.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Óscar Tabárez