Odvolaný trnavský arcibiskup Róbert Bezák dostal ocenenie

Oceňovanie osobností v rámci Dňa TSK
Sprava: Emeritný arcibiskup Róbert Bezák a predseda Trnavského samosprávneho kraja (TSK) Tibor Mikuš počas preberania medaily predsedu TSK, ocenenia v rámci Dňa TSK v Divadle Jána Palárika v Trnave. Trnava, 3. október 2013. Foto: SITA/Ivan Kopčáni

TRNAVA 3. októbra (WEBNOVINY) – Čestné občianstvo Trnavského samosprávneho kraja za celoživotný prínos k rozvoju duchovného života a upevňovanie morálnych hodnôt si vo štvrtok v Trnave prevzal bývalý trnavský arcibiskup Róbert Bezák.

O jeho ocenení rozhodli začiatkom septembra krajskí poslanci.

Čestné občianstvo dostal aj kňaz Anton Srholec, akademická maliarka Oľga Bartošíková, bývalý minister životného prostredia László Miklós a profesor Juraj Tölgyessy.

Bezák mal problém dostať sa do Divadla Jána Palárika, pretože ho zastavovali desiatky ľudí, ktorí sa mu prihovárali a chceli sa s ním fotografovať.

Netajil, že ďalšie z ocenení, ktoré dostal, ho teší, rovnako aj to, že ľudia v Trnave na neho nezabudli. ,,Vždy to poteší, keď si všimnú človeka, v mojom príbehu je to ešte silnejšie,“ povedal. Dodal, že kus Trnavy si odnáša aj ,,na druhú stranu Álp“, kde bude pôsobiť.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Anton Srholecarcibiskup Róbert BezákLászló MiklósRóbert BezákTibor Mikuš
Firmy a inštitúcie TTSK Trnavský samosprávny kraj (VÚC)