Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Sex prostitutka
Prieskum ukázal, že pre prostitútky nie je násilie vôbec cudzie. Foto: flickr.com
17. decembra 2013 Zaujímavosti od SITASITA Diskusia()

Odvrátená stránka sex-biznisu, násilie z nenávisti je časté

BRATISLAVA 17. decembra (WEBNOVINY) – Občianske združenie Odyseus upozorňuje v tento deň, ktorý je vyhlásený za Medzinárodný deň za ukončenie násilia páchaného na ľuďoch pracujúcich v sex-biznise, na zločiny z nenávisti a diskrimináciu ľudí pracujúcich v tejto oblasti.

Odyseus je jednou z najstarších organizácií, ktoré sociálnou prácou v teréne pomáhajú osobám pracujúcim v pouličnom sex-biznise.

Takmer sto percent zažilo násilie

Z tohtoročného prieskumu, ktorý Odyseus urobil v teréne s 21 ženami poskytujúcimi platené sexuálne služby na ulici, vyplýva, že každá okrem jednej zažila pri práci násilie na vlastnej koži.

Ženy sa počas práce na ulici často stávajú terčom útokov od rôznych agresívnych ľudí – či už od zákazníkov alebo od okoloidúcich, vysvetľuje združenie.

História 17. decembra ako medzinárodného dňa sa začala v roku 2003, keď organizácia SWOP (Sex Workers Outreach Project) v USA zorganizovala spomienkový ceremoniál pre viac ako 48 ženských obetí amerického vraha od zelenej rieky.

V sex-biznise pomáha

Táto akcia prerástla do medzinárodného hnutia, ktoré upriamuje pozornosť na zločiny z nenávisti a na diskrimináciu ľudí pracujúcich v sex-biznise.

Občianske združenie Odyseus je jedna z najstarších organizácií na Slovensku poskytujúcich terénnu sociálnu prácu. Od roku 1997 poskytuje nízkoprahové služby za pomoci profesionálneho a odborného tímu pracovníkov.

Ide prevažne o servisné služby užívateľom drog, osobám ponúkajúcim sexuálne služby na ulici a ľuďom žijúcim s HIV. V roku 2013 získalo združenie dve ocenenia – Cenu Nadácie Orange a medzinárodnú Cenu Nadácie ERSTE za sociálnu integráciu. Viac informácií možno nájsť na Odyseus.org, Hivaids.sk, Drogy.org.

Odporúčané články

Koniec neviestok, za sex za peniaze hrozí Francúzom pokuta Francúzi zakážu prostitúciu, zákazníkov budú trestať

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z Webnoviny.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Z kategórie Zaujímavosti

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies