Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Futbal
Foto: Ilustračná SITA
16. 09. 2010 13:16 Futbal od Webnoviny.skSITA Diskusia

Oficiálni kandidáti na šéfa SFZ známi v piatok

BRATISLAVA 16. septembra (WEBNOVINY) – Meno nového prezidenta Slovenského futbalového zväzu (SFZ), ktorý sa stane nástupcom doterajšieho šéfa zväzu Františka Laurinca, bude známe koncom budúceho týždňa. Rozhodnú o tom v sobotu 25. septembra v Senci delegáti na volebnej konferencii SFZ. „Menoslov oficiálnych záujemcov na post prezidenta Slovenského futbalového zväzu v tejto chvíli ešte skutočne nepoznám. Isté je, že návrhy na kandidátov na túto i ďalšie funkcie musia predkladatelia doručiť volebnej komisii SFZ najneskôr dnes, t. j. vo štvrtok 16. septembra 2010 do 24.00 h. Možní adepti majú teda ešte do polnoci čas, rozhodujúca bude pečiatka na predloženom návrhu. V piatok budeme určite múdrejší. Miestom doručenia je sekretariát Slovenského futbalového zväzu na Junáckej ulici v Bratislave,“ uviedol vo štvrtok napoludnie pre agentúru SITA predseda volebnej komisie SFZ Ľubomír Suchý.

Na pozíciu nového šéfa SFZ sa objavili v médiách dávnejšie i v ostatnom období viaceré mená kandidátov, úzko spätých s futbalom, napríklad Milan Lešický, Dušan Galis, Dušan Tittel, Stanislav Strapek, Ján Kováčik či Ľuboš Micheľ. Oficiálnu kandidatúru potvrdil bývalý tréner slovenskej reprezentácie a bývalý splnomocnenec vlády SR pre mládež, vedu a šport Dušan Galis. Spomenutí ďalší adepti, o ktorých sa vo futbalovom zákulisí hovorilo, tento zámer dementovali, resp. o tom neuvažovali alebo ešte neboli rozhodnutí. „Nechcem predpovedať alebo dopredu o niečom špekulovať. Oficiálni kandidáti budú známi v piatok,“ poznamenal Ľ. Suchý.

Členovia výkonného výboru SFZ na základe Stanov SFZ schválili sedemčlennú volebnú komisiu pre spomenutú konferenciu SFZ v Senci. „Regionálne zväzy zastupujem ja, Marián Kéry, Juraj Pilát a Štefan Valko. Za Úniu ligových klubov sú v komisii Dušan Keketi, Peter Dedík a Milan Galaba, ktorý nahradil Pavla Holeščáka. Tajomníčkou komisie je Katarína Besedová,“ doplnil šéf volebného tímu Ľubomír Suchý.

Okrem prezidenta Slovenského futbalového zväzu sa na konferencii SFZ v Senci zvolia aj ďalší piati funkcionári SFZ pre nasledujúce funkčné obdobie: viceprezident SFZ pre štátnu reprezentáciu a medzinárodné vzťahy, zástupca trénerov, zástupca rozhodcov, člen výkonného výboru zodpovedný za legislatívne a organizačné otázky ako aj predseda revíznej komisie SFZ.

Osem ďalších členov do nového výkonného výboru SFZ by mali delegáti konferencie iba potvrdiť. Pôjde o štyroch predsedov regionálnych futbalových zväzov (BFZ bude zastupovať Ladislav Berner /nahradil Andreja Machoviča/, za ZsFZ Ladislav Gádoši /nahradil Štefana Sapára/, za SsFZ Jozef Paršo st. a za VsFZ Richard Havrilla /nahradil Jozefa Kriša/, pozn.) a štyroch zástupcov Únie ligových klubov, ktorých schválilo prezídium ÚLK – konkrétne Karola Belaníka, Petra Kašpara, Jozefa Valoviča a Ivana Nemečkaya.

Volebná komisia Ľ. Suchého zhodnotí formálno-právne náležitosti návrhov a včasnosť ich doručenia. V prípade, že návrh spĺňa požadované podmienky, pozve kandidáta na konferenciu SFZ. Volebná komisia upozorňuje, že kandidáti na jednotlivé funkcie sa musia zúčastniť na konferencii buď ako delegáti s právom hlasovať alebo ako pozvaní hostia. V prípade neprítomnosti musia kandidáti volebnej komisii doručiť riadne zdôvodnenie neúčasti písomnou formou, najneskôr v deň konania konferencie 25. septembra do 10.00 h. Volebná komisia podľa závažnosti dôvodov neúčasti rozhodne, či predloží kandidatúru neprítomného kandidáta vo voľbách.

Ako v súvislosti s kandidatúrou do VV SFZ informovala oficiálna stránka SFZ (www.futbalsfz.sk), podľa platných noriem SFZ kandidátov navrhujú jeho riadni členovia – kluby, regióny, oblastné futbalové zväzy, ale nie fyzické osoby. Pod návrhom na kandidáta musí byť podpis dvoch štatutárov subjektu, ktorý uchádzača o funkciu vo VV SFZ navrhuje. Kandidát musí dať písomný súhlas so svojou kandidatúrou. Po polnoci 16. septembra už nie je možné doplniť žiadne meno.

Na konferencii SFZ 25. septembra v Senci sa môže zúčastniť 154 delegátov s hlasom rozhodujúcim. Ich rozdelenie je nasledovné: 96 delegátov majú regióny: 34 delegátov západ, 32 zástupcov východ, 25 stred, 5 Bratislava, svojich delegátov bude mať aj 48 ligových klubov, ako aj desať zástupcov pridružených členov SFZ (futsal, ženský futbal…).

SITA

Odporúčané články

V Thajsku budú voliť nového premiéra, o post sa uchádza aj princezná Rozhovor s Viktorom Bérešom – kandidátom na primátora Bratislavy

Neprehliadnite

Ak Pellegrini považuje predčasné voľby za jediné riešenie, SNS ho podporí Balené vody si kúpilo až 96 percent domácností na Slovensku. Koľko eur sme minuli na ich nákup? Kuzminová si pri víťazstve v stíhačke splnila ďalší sen, prvýkrát v kariére trafila všetky terče Nemecká polícia zadržala desať ľudí, plánovali teroristický útok Čaputová a Šefčovič sa v otázke finančnej pomoci od USA zhodli, rozdeľuje ich voľba ústavných sudcov Video: Peter Sagan opäť bojoval o triumf na najdlhšej klasike Miláno – San Remo (aktualizované) Byt v trebišovskom paneláku zachvátil požiar, o život prišlo 15-mesačné dieťa Mayová možno nedá dohodu o brexite na schválenie do parlamentu, problémom je nedostatočná podpora

Témy

Viac k osobnosti z článku

Diskusia

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z Webnoviny.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Z kategórie Futbal

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.