Ohnivý kruh sa možno dočká pokračovania

Idris Elba
Herec Idris Elba. Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 2. augusta (WEBNOVINY) – Snímka mexického filmára Guillerma del Tora Ohnivý kruh (2013) sa možno dočká pokračovania.

Informoval o tom portál Deadline.com, podľa ktorého film nakrúcali s rozpočtom v rozmedzí 180 až 220 miliónov dolárov.

Akčnému sci-fi z produkcie spoločností Warner Bros a Legendary Pictures sa darí najmä na mimoamerickom trhu, kde zatiaľ dosiahol tržby vo výške takmer 145 miliónov dolárov (v prepočte približne 110 miliónov eur).

Oproti tomu v USA si dosiaľ na konto pripísal zhruba 84 miliónov dolárov (približne 63,5 milióna eur) a podľa odhadov by nemal prekročiť hranicu 100 miliónov. O nakrúcaní pokračovania sa teda hovorí najmä v súvislosti s tržbami na medzinárodnom trhu.

V snímke Ohnivý kruh sa herci ako Idris Elba a Charlie Hunnam či herečka Rinko Kikuchi v budúcnosti snažia zachrániť ľudstvo pred obrovskými príšerami, ktoré prichádzajú z hlbín oceánu.

Posledná nádej ľudskej civilizácie leží v rukách bojových strojov, z ktorých jeden ovládajú nečakaní hrdinovia v podaní bývalého pilota (Hunnam) a neskúseného nováčika (Kikuchi). V slovenských kinách mal Ohnivý kruh premiéru 11. júla.

Informácie pochádzajú z webstránok www.deadline.com a www.digitalspy.co.uk.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Charlie HunnamIdris Elba