Okoličány, Mello či Drevenák sú stále hľadaní. Okrem nich Interpol pátra po ďalších dvanástich Slovákoch

Interpol
Zľava: Róbert Okoličány, Karol Mello a Boris Drevenák. Foto: Koláž WBN, Interpol

Medzinárodná policajná organizácia Interpol momentálne eviduje 15 Slovákov hľadaných pre rôznu závažnú trestnú činnosť. Vyplýva to z údajov na internetovej stránke organizácie.

Medzi mediálne najznámejších patria na doživotie odsúdený šéf východoslovenskej zločineckej skupiny Róbert Okoličány a jeho komplic Róbert Nigut, ktorý je rovnako odsúdený na doživotie.

V databáze Interpolu je aj bývalý policajný funkcionár činný pre skupinu sátorovcov Boris Drevenák, odsúdený na 17 rokov väzenia ako aj Karol Mello, ktorý čelí obžalobe v súvislosti so streľbou na ženu s dieťaťom v Moste pri Bratislave z roku 2004, pri ktorej obaja zahynuli.

Medzi ďalšími sú osoby hľadané napríklad pre vraždu, obchodovanie s drogami, nelegálnu držbu a obchodovanie so zbraňami alebo únos.

Na všetkých 15 hľadaných je vydaný takzvaný „Červený obežník“. „Červený obežník je žiadosť pre bezpečnostné zložky po celom svete, aby vyhľadali a zadržali hľadanú osobu až do jej vydania, odovzdania alebo podobnému úkonu,“ uvádza Interpol.

Interpol

Medzinárodná organizácia kriminálnej polície Interpol funguje od roku 1923. Sídli vo francúzskom Lyone a združuje 190 členských štátov.

Spolupracujú v boji proti terorizmu, vojnovým zločinom, organizovanému zločinu, pašovaniu drog, výrobe detskej pornografie alebo korupcii.

Slovenská republika sa členom stala 3. októbra v roku 1993, keď ju prijali na 62. zasadnutí Valného zhromaždenia Interpolu v Arube ako 170. člena.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Boris DrevenákKarol MelloRóbert Okoličány
Firmy a inštitúcie Interpol