Fico očakáva, že sa protesty OĽaNO presunú z Bonaparte pred Prezidentský palác

Bonaparte
Pred komplexom Bonaparte, v ktorom býva aj premiér Robert Fico, sa niekoľkokrát protestovalo. Foto: archívne, SITA

BRATISLAVA 14. septembra (WebNoviny.sk) – Predseda vlády Robert Fico (Smer-SD) očakáva, že protestné akcie hnutia OĽaNO s megafónmi a tričkami presunú poslanci spred bytového komplexu Bonaparte, kde premiér žije, pred Prezidentský palác.

Povedal to v mene predsedu vlády podpredseda Peter Pellegrini na otázku poslankyne za OĽaNO Eriky Jurinovej počas pravidelnej parlamentnej Hodiny otázok. Otázka znela:

„Pán premiér, to, že Bašternák vyjadril nad svojimi činmi účinnú ľútosť, znamená, že sa k týmto skutkom priznal. Už teda nehovoríme o človeku podozrivom z daňových podvodov, rovno môžeme konštatovať, že bývate u daňového podvodníka. Preto sa pýtam, kedy sa konečne odsťahujete z bytu daňového podvodníka?“

Pre rodinu hľadá bývanie

„Vo svojej otázke ste prezidenta Slovenskej republiky Andreja Kisku označili za daňového podvodníka. Z Vašej otázky jednoznačne vyplýva, že kto využije inštitút účinnej ľútosti, nie je už podozrivý zo spáchania daňového podvodu, ale sa k nemu priznal a je teda pre Vás daňovým podvodníkom. Očakávam, že sa vaše protestné akcie s megafónmi, tričkami a kabaretnou šou, ktorú ste urobili z politiky, presunú pod okná Prezidentského paláca a že tam zotrváte minimálne dva mesiace,“ povedal Pellegrini za Fica, ktorý sa na Hodine otázok osobne nezúčastnil.

Zároveň pripomenul, že Fico hľadá pre svoju rodinu bývanie, ktoré bude spĺňať všetky potrebné parametre a bude slúžiť aj na reprezentatívne účely.

Kiskovu spoločnosť vyšetrovala polícia

Spoločnosť Kiska Travel Agency (KTAG), ktorej spolumajiteľom je prezident Andrej Kiska, vyšetrovala finančná správa aj polícia. Daňová kontrola ukázala, že KTAG na dani z príjmov zaplatila o 27-tisíc eur menej než mala, spoločnosť po vyšetrovaní chybu priznala, oľutovala a daň doplatila, čím trestnosť tohto činu zanikla.

Redakcii Denníka N zaslal policajné uznesenia a dokumenty z daňového úradu anonym, vyšetrovanie Kiskovej firmy denníku potvrdili dva zdroje.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej KiskaLadislav BašternákPeter PellegriniRobert Fico