OĽaNO dáva svojim poslancom vo voľbách voľnú ruku

Odvolávanie premiéra Roberta Fica
Počas schôdze o odvolávaní Roberta Fica bolo v parlamente horúco. Jozef Viskupič skončil po fyzickej potýčke s poslancami Smeru, z ktorých bol cítiť alkohol, s tržnou ranou v ústach a pomliaždeninami. Do šarvátky o maketu Fica, ktorú chceli poslanci Smeru zobrať z rokovacej sály, sa zapojil aj Igor Matovič. (Zľava: Poslanec NR SR za hnutie OĽaNO Igor Matovič a maketa predsedu vlády SR Roberta Fica počas nočného rokovania mimoriadnej 24. schôdze NR SR.) Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 27. októbra (WEBNOVINY) – Poslanci NR SR za Obyčajných ľudí a nezávislé osobnosti (OĽaNO) môžu v novembrových regionálnych voľbách podporovať ktoréhokoľvek kandidáta.

Ako povedala pre agentúru SITA poslankyňa hnutia Erika Jurinová, každý poslanec OĽaNO má právo postaviť sa za ktoréhokoľvek kandidáta, či už straníckeho, alebo nezávislého.

Hnutie ako celok nebude dávať žiadne odporúčania a ani nepostavilo žiadnych svojich kandidátov.

Podľa Jurinovej OĽaNO nepostavilo v regionálnych voľbách žiadneho kandidáta, pretože ich prvotná idea bola ísť do parlamentu a dať priestor nezávislým osobnostiam.

„V regionálnych voľbách možnosť kandidatúry nezávislých kandidátov existuje, preto sa nám zdá scestné, aby sme my stavali vlastných kandidátov,“ dodala.

OĽaNO sa podľa Jurinovej zameriava na to, aby dalo priestor nezávislým osobnostiam. „Naše hnutie preto vytvorilo portál www.volimludi.sk, kde sa môžu odprezentovať všetci nezávislí kandidáti,“ uviedla. Na portáli je vytvorený súbor otázok, ktoré by mali zodpovedať kandidáti, ktorí sa chcú na portál prihlásiť. „Existuje aj možnosť reakcií občanov, teda môže dôjsť ku konfrontácii medzi občanmi a nepravdivými odpoveďami,“ konštatovala.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Erika Jurinová
Firmy a inštitúcie OĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti