OĽaNO nepodporí jednotne kandidáta na prezidenta

Igor Matovič
Igor Matovič Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 4. januára (WEBNOVINY) – Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) nepodporia jednotne v prezidentských voľbách konkrétneho kandidáta. „Nezaujmeme spoločný postoj, koho podporiť. Sme slobodný klub slobodných ľudí. Keďže žiaden z prezidentských kandidátov nespĺňa spoločné kritériá, ani to najzákladnejšie, aby spoločnosti viac dával ako bral, predpokladám, že sa nezhodneme na jednom kandidátovi a ostane to na individuálnej podpore poslancov,“ vysvetlil pre agentúru SITA líder OĽaNO Igor Matovič. Poslanci hnutia sa dohodli, individuálnu podporu budú jednotlivým kandidátom vyjadrovať potom, ako budú známi všetci uchádzači o prezidentskú funkciu.

Poslanecký klub si ešte predtým podľa Matoviča stanovil kritériá, ktorými by sa mal vyznačovať vhodný prezidentský kandidát. „Prezidentský kandidát by mal byť človek, ktorý má za sebou životnú skúsenosť, čiže skôr, aby tam boli prítomné tie šediny. A hlavne, to najpodstatnejšie, aby to bol človek, ktorý počas života spoločnosti viac dával ako bral,“ dodal Matovič.

Na základe tohto kritéria si vybrali Vladimíra Krčméryho, rektora Vysokej školy zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety v Bratislave. „Je to asi úzus medzi čistými dušami, že sa špinavej politiky stránia, ale keď čisté duše kapitulujú pred politikou, čo si myslím aj o Ivete Radičovej, že bola taká čistá duša, tak to bude zlé pre spoločnosť a budú nám ďalej vládnuť diktátori a uzurpátori moci. Bohužiaľ, nám sa pána profesora presvedčiť nepodarilo,“ konštatoval líder obyčajných.

Matovič osobne medzi terajšími kandidátmi nevidí ani jedného, ktorý by spĺňal kritériá OĽaNO. Všetci uchádzači o prezidentskú stoličku podľa neho viac brali ako vrátili spoločnosti späť. „Aj pán Kiska najprv bral, až potom dával, tam to je vyslovene o číslach, ale aspoň dal. Ale sú tam aj takí, ktorí nedali späť nič, iba celý život brali a tvária sa ako hrdinovia. Postaviť ich na piedestál je znakom, že spoločnosť je chorá, nedokáže oceniť skutočné osobnosti, ktoré sa celý život rozdávali pre spoločnosť. Dnes sa pozeráme iba na pozlátka a parlamentného právnika,“ uzavrel predseda OĽaNO.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Igor Matovič
Firmy a inštitúcie OĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti