Olympijské medailistky budú v Dubnici útočiť na rekord

Atletika
Zľava: Dawn Harperová a Kellie Wellsová. Foto: SITA/AP
Skvelá Lucia Klocová skončila vo finále ôsma

DUBNICA NAD VÁHOM 14. augusta (WEBNOVINY) – Po potvrdených štartoch olympijských víťazov v guli (Majewski) a v kladive (Pars) získali organizátori jubilejného 10. ročníka mítingu Atletický most – Memoriál Zdeňka Hrbáčka ďalšie kvalitné mená na štart.

V nedeľu 26. augusta sa v Dubnici nad Váhom na 100 m prekážok zopakuje duel striebornej a bronzovej z Londýna, dvoch Američaniek: Dawn Harperová sa stretne s Kellie Wellsovou.

Práve Harperová je v Dubnici už starou známou, veď je rekordérkou pretekov časom 12,57 z roku 2009. Američanka sa v Londýne zlepšila na 12,37 a Wellsová na 12,48.

Útok na rekord mítingu je teda reálny. Mimochodom čas Harperovej z Londýna je najlepší nevíťazný v histórii tejto disciplíny.

Organizátorov potešil fakt, že tím Trinidadu získal na OH bronz na 4×100 m, k olympijským medailistom sa tak pridal aj už skôr ohlásený Keston Bledman, ktorý bežal na prvom úseku.

Okrem toho podľa tlačovej správy organizátorov potvrdil štart aj vlaňajší dubnický víťaz a držiteľ najrýchlejšieho času na slovenskom území Richard Thompson, ktorý bol finišmanom štafety Trinidadu. Thompson vlani zabehol v Dubnici historický čas 10,05 a v tomto roku bol v olympijskom finále siedmy za 9,98.

V súhrne sú v štartovej listine už traja šprintéri s osobnými rekordmi pod 10 sekúnd a s ďalšími organizátori ešte rokujú. Okrem toho je v štartovej listine už 6 olympijských medailistov.

Najlepšia slovenská atletická olympionička Lucia Klocová, ktorá už dávnejšie prisľúbila štart na „Moste“, napokon pobeží 1000 m. Organizátori tak promptne zareagovali na aktuálnu situáciu, keď má 28-ročná Martinčanka v nohách tri ťažké behy na 1500 m z Londýna a zmenili 1500 m na 1000 m. Navyše v tejto disciplíne môže Klocová na základe aktuálnej výkonnosti atakovať slovenský rekord 2:43,45 min, ktorý patrí Jozefíne Čerchlanovej ešte z roku 1977.