Olympijskú víťazku Solovú zatkli, zatĺkala domáce násilie

Hope Solová
Foto: SITA/AP

KIRKLAND 24. júna (WEBNOVINY) – Americká futbalová reprezentantka Hope Solová sa nepriznala k zodpovednosti za domáce násilie, ktorého sa vraj dopustila na svojej sestre a 17-ročnom synovcovi. V pondelok predstúpila pred súd, po predbežnom pojednávaní ju prepustili na slobodu bez kaucie, ale má zakázaný kontakt s údajnými obeťami. Najbližšie sa má dostaviť 11. augusta.

Opitá a rozrušená futbalistka

K incidentu prišlo v dome Solovej sestry na predmestí Seattlu. Polícia prijala na tiesňovej linke núdzové volanie, ktoré ju informovalo, že žena v rezidencii Kirkland bije ľudí a odmieta prestať. Vyslaná hliadka našla na ohlásenom mieste opitú a rozrušenú futbalistku, ktorú po vypočutí svedkov zatkli.

Z vypočúvania vyplynulo, že podgurážená Solová sa na rodinnom stretnutí pohádala so synovcom o jeho hereckých ambíciách, nazvala ho tučným a šialeným. Keď sa do výmeny názorov zaplietla chlapcova matka, brankárka ju udrela do tváre. Synovec následne chytil metlu, zlomil ju o hlavu svojej tety, mieril na ňu pokazenou vzduchovou pištoľou a snažil sa ju vyhnať z domu. Obhajca Todd Maybrown verí v nevinu americkej reprezentantky a chce ju dokázať na súde.

Opakované problémy s násilím

Americká brankárka mala už v minulosti problémy s násilím. V roku 2012 sa vydala za bývalého hráča amerického futbalu z tímu Seattle Seahawks Jerramyho Stevensa, ktorého zatkli za vyšetrovanie údajného útoku na Hope jeden deň pred ich svadbou. Brankárka domáce násilie odmietla a skritizovala médiá za prekrúcanie faktov.

Hope Solová hrá za Seattle Reign v najvyššej americkej profesionálnej ženskej futbalovej lige. Skúsená 32-ročná brankárka získala s národným výberom USA dve zlaté medaily na ostatných dvoch olympijských hrách.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom