Olympijský sen Oscara Pistoriusa sa splnil, pobeží v štafete

Oscar Pistorius
Oscar Pistorius Foto: SITA/AP

JOHANNESBURG 4. júla (WEBNOVINY) – Juhoafrický telesne postihnutý bežec Oscar Pistorius si splní svoj veľký olympijský sen. Na Hrách XXX. olympiády v Londýne bude súperiť so zdravými športovcami.

Olympijský výbor Juhoafrickej republiky ho nominoval ako člena štafety na 4×400 m. V tej istej role sa predstavil aj na vlaňajších majstrovstvách sveta v Dägu, šancu dostal iba v rozbehoch.

Patrila mu však strieborná medaila vybojovaná jeho kolegami. Olympijský limit na štart v individuálnych pretekoch atlét s oboma amputovanými nohami nesplnil, potreboval výkon lepší ako 45,30 s.

Na africkom šampionáte v Benine mu chýbalo 22 stotín. V marci mu na mítingu v Pretorii namerali 45,20, ale na žiadnom medzinárodnom podujatí sa k tomuto času nedokázal priblížiť.

Tímovými kolegami viacnásobného paralympijského víťaza budú v Londýne Willem de Beer, Ofentse Mogawane a Shaun de Jager.

„Dnes je jeden z najšťastnejších dní v mojom živote. V Londýne budem bežať na olympijských aj paralympijských hrách. Ďakujem všetkým, ktorí zo mňa spravili športovca. Bohu, rodine, priateľom, súperom a fanúšikom. Všetci máme svoj život vo vlastných rukách,“ odkázal 25-ročný Pistorius, ktorý pred štyrmi rokmi bojoval o právo štartu na OH v Pekingu na Športovom arbitrážnom súde.

Diplomatickú bitku síce vyhral, ale na dráhe kvalifikačný limit nesplnil. Na paralympijských hrách bude „Blade Runner“ súťažiť v disciplínach 100 m, 200 m, 400 m a v štafete 4×100 m.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Oscar Pistorius