Omsk v play-off KHL vyradil Kazaň, „žolíci“ prehrávajú 1:3 a Magnitogorsk vyrovnal sériu

Jokerit Helsinki

MOSKVA 3. marca (WebNoviny.sk) – Prvým postupujúcim tímom vo Východnej konferencii play-off Kontinentálnej hokejovej ligy sa stal Avangard Omsk. Hrdinom nedeľňajšieho stretnutia na ľade Ak Bars Kazaň bol Sergej Šumakov, ktorý sa zaskvel hetrikom a jediný prekonal domáceho brankára.

Hokejisti Jokeritu Helsinki prehrali v nedeľňajšom štvrtom stretnutí štvrťfinále Západnej konferencie na ľade Dinama Moskva 0:3. V drese domáceho tímu nastúpil aj slovenský obranca Michal Čajkovský, ale tentoraz nebodoval. Dinamo Moskva vedie v štvrťfinálovej sérii 3:1 na zápasy.

O vyrovnanie štvrťfinálovej série sa postarali hráči Metallurgu Magnitogorsk, ktorí v Ufe zvíťazili 2:1 po predĺžení. Hrdinom hostí bol Matt Ellison, ktorý v 6. min predĺženia svojím gólom rozhodol zápas.

V záverečnom stretnutí nedeľného programu zvíťazili hokejisti HK Soči v zostave aj s slovenským útočníkom Martinom Bakošom nad hráčmi Lokomotivu Jaroslavľ 3:1. Triumf domácich a vyrovnanie štvrťfinálovej série zabezpečili Stepan Starkov, Eric O’Dell a gólom do prázdnej bránky Robert Rosen.

Kontinentálna hokejová liga (KHL) – play-off (štvrťfinále konferencii)

• nedeľa

VÝCHODNÁ KONFERENCIA

Salavat Julajev Ufa – Metallurg Magnitogorsk 1:2 po predĺžení (0:0, 0:1, 1:0 – 0:1) – stav série 2:2
Góly: 55. Žarkov – 25. Rasmussen, 68. Ellison

Ak Bars Kazaň – Avangard Omsk 2:3 (1:1, 0:2, 1:0) – stav série 0:4, postupuje Avangard Omsk
Góly: 7. Lander, 43. Gluchov – 6., 26. a 30. Šumakov