Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Sprava: Predseda Mladých liberálov Jakub Nedoba, zástupca signatárov podania a predseda strany OKS Ondrej Dostál a Štefan Pecen (SaS) počas krátkeho brífingu pri príležitosti podania trestného oznámenia na premiéra Roberta Fica vo veci ohrozenia obchodného, bankového, poštového, telekomunikačného a daňového tajomstva, taktiež zneužívania právomoci verejného činiteľa a neoprávneného nakladania s osobnými údajmi. Bratislava, 8. február 2016. Foto: SITA/Urban Klement
8. februára 2016 SprávySlovensko od SITASITA Diskusia(50)

Ondrej Dostál podal trestné oznámenie na premiéra Fica

BRATISLAVA 8. februára (WebNoviny.sk) – Predseda OKS Ondrej Dostál v pondelok podal na generálnu prokuratúru trestné oznámenie, ktorým reaguje na dve tlačové besedy premiéra Roberta Fica. Fico na tlačovkách informoval o daňových kontrolách predchádzajúceho podnikania Igora Matoviča a novinárom predložil aj viaceré dokumenty a záznamy daňových úradov.

“Nie je žiadny dôvod, aby takýmito informáciami disponoval predseda vlády a už vôbec nie je dôvod, aby predseda vlády zverejňoval takéto informácie za účelom škandalizácie opozičného politika,” povedal novinárom Dostál.

Premiér podľa Dostála zatiaľ pôvod informácií nevysvetlil

Trestné oznámenie podal preto, lebo podľa neho mohli byť spáchané trestné činy ohrozenia obchodného, bankového, poštového, telekomunikačného a daňového tajomstva, zneužívania právomoci verejného činiteľa a neoprávneného nakladania s osobnými údajmi. “Týchto trestných činov sa podľa nás mohol dopustiť buď samotný premiér Fico tým, že tie informácie sprístupnil verejnosti, alebo osoby, ktoré mu tie informácie poskytli alebo sprostredkovali,” vysvetlil Dostál.

Premiér podľa jeho slov zatiaľ pôvod informácií nevysvetlil. “Nevieme si predstaviť, že by existovalo zdôvodnenie, ktoré by takýto postup legitimizovalo. Teda, že by sa k nim dostal legálnym a zákonným spôsobom a že by mu nejaký zákon umožňoval takéto informácie, ktoré evidentne pochádzajú z daňového konania a sú predmetom daňového tajomstva, zverejniť,” podotkol Dostál na margo Ficovho konania.

Dostál dúfa, že sa orgány činné v trestnom konaní s týmto podaním nejakým spôsobom vysporiadajú. “Tu situácia vyzerá na rozdiel od iných, napríklad korupčných káuz, jasne. Tu premiér krajiny v priamom prenose na tlačovej besede zverejnil údaje a dokumenty, ku ktorým nemal mať prístup a ktoré nemal zverejňovať,” dodal.

Trestné oznámenie podáva sedem ľudí

V podaní upozorňuje na to, že za spáchanie tohto trestného činu z osobitného motívu je vyššia sadzba, ktorá sa posudzuje prísnejšie.

“Osobitným motívom je aj pomsta. V tomto prípade žiadame aj prešetriť, ak náhodou také konanie bolo trestným činom, či nebolo spáchané z osobitného motívu pomsty, lebo toto nesie všetky znaky klasického vybavovania si účtov s politickým protivníkom. Zvýšená sadzba v prípade tohto trestného činu sú tri až osem rokov,” konštatoval Dostál.

Trestné oznámenie podľa jeho slov podáva sedem ľudí, okrem Dostála sú to Vladimír Dolinay, Jakub Nedoba, Ivan Kuhn, Juraj Smatana, Štefan Pecen a Radoslav Kováč.

Zhodou okolností sú podľa Dostála traja zo spomínaných siedmich signatárov učitelia. Aby predišli problémom s doručovaním zásielok, ktoré sa v minulosti pri Ficovi vyskytli, v podaní uviedli, že do volieb zastihnú orgány činné v trestnom konaní premiéra na úrade vlády a potom v centrále Smeru-SD.

Odporúčané články

Ficove výstupy voči sestrám sú podľa SDKÚ neférové Odbory žiadajú premiéra Fica, aby prijal zdravotné sestry

Témy

Diskusia

rmi Fico je klamár a mal by odstúpiť... alebo byť odvolaný Homeless pre.......Mstislav Ďumbier (Neregistrovaný)| 9. februára 2016 11:42 preco Slovakom,Slovenkam nukate stranu od sponzora Hitlera 21.storocia alias Vladimira Putina ? Odporucia 48.hodin pred volbami Kotlebovci svojim volicom aby volili SNS ? a preco nie : webnoviny.sk/slovensko/clanok/1038077-matovicovu-vyzvu-na-detektor-berie-fico-ako-cirkusantstvo/ alebo # ? ©Staroslovak ZA CHVÍĽU NEBUDE FICOŠÍK, ALE OBYČAJNÝ OBČAN. HRABAŤ SA NIEKOMU V SÚKROMÍ A ZVEREJŇOVAŤ JEHO DAŇOVÉ DOKUMENTY JE POD ÚROVEŇ.. SKUTOČNOSŤ JE TAKÁ, ŽE BOLŠEVIKA ZASIAHLA STRANA SIEŤ, KEĎ ZVEREJNILA PODNIKANIE MASERA.NAKOĽKO TÚTO STRANU UŽ OCHRAŇUJE PENTA AKO SVOJE NOVÉ ZLATÉ VAJCE, TAK... JEDEN A TEN ISTÝ BOLŠEVICKÝ BLOGER, KTORÉHO SPLODIL KRIŽENEC MAĎARA S TURKOM, TAK SA MU NEČUDUJTE, ŽE TU VYPISUJE TAKÉ HLÚPOSTI. Mstislav Ďumbier Keď sa sionista Dostál opiera do šéfa neožidoboľševickej strany, tak je to dobré. Aspoň naoko sa sionisti žerú medzi sebou. Roduverní Slováci a Slovenky, vieme, čo máme robiť 5.3.2016. Všetci volíme stranu č. 19, stranu Kotleba, Ľudová strana - naše...
Zobraziť celú diskusiu

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Ankety

Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?

Aktuálne témy

NAJKY.sk

Dámskajazda

DRAN.sk

Podnikam.sk

Autolike.sk

Byvanie je hra

Mňamky-recepty

najAPPKY.sk

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...