Duda víťazne debutoval v Premier League, Dúbravka vychytal Chelsea a Manchester City zakopol

Manchester City - Crystal Palace
Hráč Manchestru City Sergio Agüero (vľavo) v súboji s Jamesom McArthurom z Crystal Palace počas zápasu Premier League. Foto: SITA/AP
  • aktualizované 18. januára, 20:41

Sobotňajší program 23. kola anglickej Premier League priniesol aj jedno veľké prekvapenie. Manchester City v domácom prostredí iba remizoval s Crystal Palace 2:2. Argentínčan Sergio Agüero síce v rozpätí piatich minút otočil skóre z 0:1 na 2:1, ale v 90. min si strelil vlastný gól Brazílčan Fernandinho.

Slovenský futbalový reprezentant Ondrej Duda má za sebou premiéru vo farbách Norwichu City. V drese „kanárikov“ sa pri svojom prvom zápase v anglickej Premier League tešil z víťazstva 1:0 nad Bournemouthom, ktoré zariadil premenenou penaltou Teemu Pukki. Rodák zo Sniny nastúpil v základnej zostave a v 78. min ho na ihrisku nahradil škótsky obranca Grant Hanley.

Brankár Martin Dúbravka zaznamenal šieste čisté konto v aktuálnom ročníku anglickej Premier League. V sobotu si na ňom vylámali zuby hráči Chelsea, ktorí v St James‘ Parku prehrali 0:1. „The Blues“ vyslali na žilinského rodáka štyri strely, s ktorými si dokázal poradiť. Rozhodujúci gól strelil v štvrtej minúte nadstaveného času druhého polčasu obranca Isaac Hayden.

Premier League 2019/2020

• 23. kolo

FC Watford – Tottenham Hotspur 0:0

Brighton & Hove Albion – Aston Villa 1:1 (1:0)
Góly: 38. Trossard – 75. Grealish

Manchester City – Crystal Palace 2:2 (0:1)
Góly. 83. a 88. Agüero – 39. Tosun, 90. Fernandinho (vlastný)

West Ham United – FC Everton 1:1 (1:1)
Góly: 40. Diop – 44. Calvert-Lewin

Arsenal Londýn – Sheffield Uunited 1:1 (1:0)
Góly: 45. Martinelli – 83. Fleck

Norwich City – Bournemouht 1:0 (1:0)
Gól: 35. Pukki (z 11 m), ČK: 75. Godfrey – 31. Cook /O. Duda (Norwich) hral do 79. min./

FC Southampton – Wolverhamton Wanderers 2:3 (2:0)
Góly: 15. Bednarek, 35. Long – 65. a 76. Jimenez (prvý z 11m), 53. Neto

Newcastle United – FC Chelsea 1:0 (0:0)
Gól: 94. Isaac Hayden