Ondrej Duda vraj odíde z Herthy Berlín na hosťovanie do tímu anglickej Premier League

Ondrej Duda
Ondrej Duda v drese bundesligového tímu Hertha Berlín. Foto: archívne, SITA/AP

Hosťovanie v anglickom klube Norwich City bez možnosti uplatnenia opcie na trvalý prestup. Také bude podľa webu tagesspiegel.de riešenie situácie slovenského futbalového stredopoliara Ondreja Dudu v nemeckej Herthe Berlín.

Dvadsaťpäťročný rodák zo Sniny sa v mužstve „starej dámy“ neteší priazni trénera Jürgena Klinsmanna. Po jeho príchode od konca novembra nastúpil v jedinom zápase a pred niekoľkými dňami sa verejne posťažoval, že uvažuje o zmene pôsobiska v zimnom prestupovom termíne.

Nemecké médiá spočiatku špekulovali, že ofenzívny univerzál by mohol zakotviť vo Fortune Düsseldorf, no napokon z toho podľa všetkého bude účastník anglickej Premier League. V nej sa Norwich City momentálne nachádza na poslednom mieste s mankom siedmich bodov na prvú priečku nad čiarou zostupu.

Duda prišiel do Berlína z Legie Varšava v lete 2016. V úvodnej sezóne v Herthe toho veľa nenahral, limitovali ho totiž zranenia. V I. bundeslige v ročníku 2016/2017 absolvoval iba tri súboje.

V ďalšej sezóne to bolo z pohľadu počtu štartov lepšie, na jeho konto pribudlo 17 ligových zápasov s jedným gólom. Zatiaľ posledná sezóna bola pre Dudu najvydarenejšia – v 32 bundesligových stretnutiach zaznamenal 11 gólov a na ďalších šiestich sa podieľal prihrávkami.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ondrej Duda
Firmy a inštitúcie Hertha Berlín