Ondrejčákov spolužiak priznal členstvo v zločineckej skupine „piťovci“, od súdu dostal nízky trest

Súd
Foto: ilustračné, thinkstockphotos.com

BANSKÁ BYSTRICA 25. júla (WebNoviny.sk) – Trest dva a pol roka odňatia slobody s podmienečným odkladom na štyri roky za podiel na činnosti zločineckej skupiny bratislavského podsvetia zvanej „piťovci“ uložil v stredu senát Špecializovaného trestného súdu v Banskej Bystrici pre 40-ročného Pavla Maka z Heľpy. Verdikt je právoplatný, pretože prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry ani bývalý „piťovec“ sa voči nemu neodvolali.

Zločinecká skupina „piťovci“ vznikla pred rokom 2008 a pôsobila na území Bratislavského a Trnavského kraja. Páchala rôznu trestnú činnosť, najmä výpalníctvo, obchodovali s drogami a získavali zbrane a nástražné výbušné systémy. Pavol Mak sa do skupiny dostal ako spolužiak Juraja Ondrejčáka.

Pôsobil v nej ako príslušník jeho ochranky, aj to iba sporadicky, keď bol na štúdiu v Bratislave. Na vydieraní podnikateľov, vyberaní výpalného a inej násilnej trestnej činnosti „piťovcov“ sa nepodieľal. To potvrdil samotný Ondrejčák i ďalší svedkovia z radov „piťovcov“, ktorí Maka považovali za príležitostného ochrankára.

Mak dostal nízky trest vzhľadom na priznanie a oľutovanie svojej činnosti. Podľa rozsudku sa musí počas štvorročnej skúšobnej lehoty podrobiť probačnému dohľadu súdu vrátane programu sociálneho výcviku. Zároveň mu súd zakázal kontaktovať sa s Jurajom Ondrejčákom a ďalšími príslušníkmi gangu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom