Aktualizované: Hokejisti Slovana vysoko prehrali v Moskve, proti CSKA nestrelili ani gól

CSKA Moskva - HC Slovan Bratislava
  • aktualizované 20. novembra, 8:50

MOSKVA 19. novembra (WebNoviny.sk) – Hokejisti HC Slovan Bratislava zakončili aktuálny trip hladkou prehrou na ľade favorizovaného CSKA Moskva. Neobľúbenému súperovi, od ktorého nedávno (26. 10.) utŕžili vo Viedni debakel 0:9, opäť nestrelili gól a podľahli mu 0:4. Hviezdami duelu boli vďaka hetriku Kirill Kaprizov a zásluhou štyroch asistencií Michail Grigorenko.

Zverenci trénera Vladimíra Országha inkasovali prvé dva góly z hokejok Kaprizova a Scotta v oslabení, tretíkrát lovil Čiliak puk zo svojej bránky tesne pred druhou prestávkou po strele Kaprizova, ktorý v 46. min opäť pri presilovej hre skompletizoval svoj hetrik.

Jediný slovenský zástupca v KHL je po 31 odohraných zápasoch v Západnej konferencii naďalej na 10. mieste so ziskom 22 bodov. Slovan sa najbližšie predstaví v piatok 23. novembra, keď na svojom ľade od 18.30 h privíta Viťaz Podoľsk.

Kontinentálna hokejová liga (KHL)

CSKA Moskva – HC Slovan Bratislava 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
Góly: 17. Kaprizov (Grigorenko, Nesterov), 26. Scott (Grigorenko, Nesterov), 40. Kaprizov (Grigorenko), 46. Kaprizov (Grigorenko, Scott)
Vylúčení: 4:6 na 2 min, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Bukin, Soin – Galimov, Stroganov (všetci Rus.), 5689 divákov

CSKA: L. Johansson – Robinson, Dahlbeck, Pašnin, Naumenkov, Nesterov, Blažijevskij, Čmychov – Grigorenko, Šalunov, Kaprizov – Andronov, Hansen, Scott – Telegin, Slepyšev, Svetlakov – Tolčinskij, P. Karnauchov, Rtiščev – Okulov

Slovan: Čiliak – É. Gélinas, Sersen, Švarný, Meszároš, Klok, A. Jánošík, Bačik – Řepík, Taffe, Červený – Jeglič, M. Sukeľ, Liška – M. Sloboda, C. Bailey, Rau – Buc, Chipchura, T. Hrnka

Hlasy

• zdroj: Sport Express

Vladimír Országh (tréner Slovana): „Vedeli sme, že keď chceme konkurovať CSKA, musíme hrať dobre v defenzíve, čo sa nám darilo akurát v prvej tretine. Mali sme dosť vylúčení, až tri góly sme inkasovali v oslabení. V druhej polovici zápasu to bola hra na jednu bránku. Gratulujem CSKA k víťazstvu.“