Operný súbor Guo Guang z Taiwanu vystúpi v Košiciach

Bez názvu
Predstaviteľ Kráľa opíc Foto: SITA

BRATISALVA 12. júna (WBN/PR) – Fantastické kostýmy, pestrofarebné masky, artistické výkony a ukážky bojových umení. Toto všetko bude dopĺňať spievanú časť klasickej čínskej opery Kráľ opíc, ktorú po prvýkrát v histórii prináša na Slovensko operný súbor Guo Guang z ďalekého Taiwanu.

Túto hudobnú chuťovku uvedie v závere sezóny Štátne divadlo Košice v spolupráci s Tajpejskou reprezentačnou kanceláriou a Európskym fórom vínnej kultúry. Predstavenie sa bude konať 23. júna o 19.hodine v historickej budove košického divadla. Tridsaťšesťčlenný súbor pricestuje na Slovensko v rámci svojho európskeho turné. „Predstavenie Kráľ opíc uvidia diváci aj v piatok 21. júna o 17. hodine v Empírovom divadle v Hlohovci. Bude to kultúrny príspevok Taiwanu k oslavám 900-tého výročia založenia mesta Hlohovec. Vystúpenie v Košiciach bude zároveň aj pripomenutím si desiateho výročia založenia Tajpejskej reprezentačnej kancelárie v Bratislave. Taiwanský deň kultúry s podtitulom Východ sa stretáva so Západom doplní aj podnikateľský seminár, ktorý sa bude konať 24. júna, rovnako v Košiciach,“ dodal vedúci Tajpejskej reprezentačnej kancelárie v Bratislave David Nan-Yang Lee.

Dej klasickej opery Kráľ opíc uvádza diváka do mýtov Ďalekého východu. Hlavná postava – Kráľ opíc- sa zrodí z úlomku kameňa, zázrakom sa premení na opicu a vtrhne do Nebeského paláca, kde sa prehlási za nesmrteľného. Takto sa začína príbeh plný dramatických zvratov, intríg aj dobrodružstva. Exotické predstavenie nabité množstvom akčných scén oslovuje všetky generácie. „Verím, že diváci na Slovensku si predstavenie v podaní súboru Guo Guang užijú s rovnakým pôžitkom, ako tisíce divákov v celom svete a týmto ich naň srdečne pozývam,“ dodáva David Nan-Yang Lee.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom