Opitý muž ohrozoval ženu s dieťaťom, hrozí mu väzenie

Nasilnik
Foto: www.najmama.aktuality.sk

BRATISLAVA 8. marca (WEBNOVINY) – Polícia obvinila z ublíženia na zdraví, výtržníctva, nebezpečného vyhrážania sa a porušovania domovej slobody 31-ročného Miloslava z Bratislavy, za jeho konanie mu hrozí trest odňatia slobody na jeden až tri roky.

Ako ďalej agentúru SITA informoval žilinský policajný hovorca Radko Moravčík, muž v stredu 6. marca približne o 16:30 oslovil v Liptovskom Mikuláši na Vrbickej ulici 30-ročnú ženu, ktorá bola aj so svojím maloletým synom.

Štvorročného chlapca začal hladkať po hlave a chcel mu ukázať nožík, ktorý mal za opaskom. Pri jeho vyberaní však spadol na chrbát. Žena vzala chlapca zo strachu na ruky a kričala na ľudí, aby zavolali políciu.

Obvinený sa následne postavil a vyhrážal sa, že ich zabije. Nožom sa začal zaháňať na okoloidúceho 16-ročného chlapca, ktorého porezal na tvári.

Žena aj s malým synom ušla do domu, zamkla sa a zavolala políciu. Muž vošiel do oploteného dvora domu za ňou a začal na ňu kričať, aby vyšla von, pričom sa opäť vyhrážal, že ich zabije.

Polícia vyslala na miesto hliadku. Tá muža zadržala a predviedla na oddelenie, kde sa podrobil dychovej skúške. Namerali mu 0,88 mg/l alkoholu v dychu, čo je 1,83 promile.

Napadnutý 16-ročný chlapec sa bude predbežne liečiť päť až sedem dní. Poverený policajt spracoval podnet na návrh na vzatie do väzby.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom