Opozícia by sa mala ospravedlniť za kauzu čítania listov, reaguje Danko na prípad obálok s chemikáliou

Andrej Danko
Predseda parlamentu a šéf Slovenskej národnej strany (SNS) Andrej Danko. Foto: SITA/Diana Černáková

BRATISLAVA 21. septembra (WebNoviny.sk) – Opoziční poslanci prísnejšie opatrenia Kancelárie Národnej rady SR, ktoré slúžili na ich ochranu, zneužili na politický marketing, a v piatok, keď prišlo poslancom viac ako 70 kontaminovaných listov, sa ukazuje dôležitosť týchto opatrení.

Nekalý politický marketing

Uvádza to predseda NR SR Andrej Danko v tlačovej správe, ktorú agentúre SITA poskytol jeho hovorca Tomáš Kostelník. Danko sa po doručení kontaminovanej zásielky poslancom naprieč politickým spektrom vrátil k údajnej kauze čítania listov na pôde parlamentu.

„Vymyslená kauza čítania listov bola účelovo zneužitá na pokus o poškodenie dobrého mena Kancelárie Národnej rady a jej zamestnancov. Podstatou tejto kauzy bol jednoznačne len nekalý politický marketing. Práve dnes, v piatok, keď prišlo poslancom viac ako 70 kontaminovaných listov sa ukazuje dôležitosť opatrení, ktoré sme zaviedli. A to nielen na ochranu poslancov, ale aj zamestnancov, ktorí s poštou robia,“ reaguje Danko, ktorý zároveň vyzýva daných poslancov, aby sa ospravedlnili najmä zamestnancom parlamentu.

„Zamestnanci boli niekoľko týždňov pod veľkým politickým aj mediálnym tlakom, a to úplne neodôvodnene, iba si svedomito plnili svoje pracovné povinnosti. Preto im okrem veľkej vďaky patrí aj ospravedlnenie,“ vyzval kritikov zavedených opatrení v NR SR predseda Danko.

Listy obsahovali látku s dráždivými účinkami

Na adresy poslancov NR SR naprieč politickým spektrom boli doručené kontaminované zásielky. Agentúru SITA o tom informovali z Komunikačného odboru Kancelárie NR SR s tým, že na základe kontroly listových zásielok pracovníčky Kancelárie NR SR zachytili viac ako 70 listov s podozrivou látkou, ktorá vykazovala mierne dráždivé účinky.

Všetky zásielky boli zachytené a v rámci postupov ich Kancelária NR SR postúpila policajným a záchranným zložkám. Priestory boli okamžite dekontaminované.

„Aj tento prípad ukazuje na potrebu zvýšených kontrol doručovaných zásielok. Opatrenia, ktoré sme v minulosti prijali, sa ukazujú ako správne a opodstatnené,“ uviedol k prípadu vedúci Kancelárie NR SR Daniel Guspan. Zároveň dodal, že chemický rozbor látky zatiaľ nie je známy.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej DankoDaniel Guspan
Firmy a inštitúcie OĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnostiSaS Sloboda a Solidarita