Opoziční poslanci si skočili do vlasov

Šéf SDKÚ Pavol Frešo. Foto: SITA/Robert Tappert

BRATISLAVA 16. mája (WEBNOVINY) – Opoziční politici sa ostro pustili do seba. Ak by sa zrejme stretli priamo v parlamente, vysvetlili by si argumenty asi „ručne stručne“. Tvrdá verbálna prestrelka sa však medzi nimi strhla na sociálnej sieti. Jej aktérmi boli predseda SDKÚ-DS Pavol Frešo a podpredseda SaS Ľubomír Galko.

Foto: archívne, SITA/Jozef Jakubčo

Konflikt vyvolal Galko svojim komentárom k bývalému riaditeľovi SIS Karolovi Mitríkovi, čo naštartovalo Freša. Galko napísal, že Mitrík „ako riaditeľ SIS v rokoch 2010 – 2011 pozitívne nespravil prakticky nič, tajná služba si žila svojím životom a hrala svoje hry, viem o tom svoje, lebo som ju musel držať „na dostrel„. To rozčertilo Freša tak, že si nebral vôbec servítku pred ústa. „Vojenské obranné spravodajstvo, za ktoré si bol ako minister obrany plne zodpovedný, počas tvojho pôsobenia bezdôvodne odpočúvalo novinárov či riaditeľa televízie alebo nešťastného kamionistu, ktorý sa „previnil“ iba tým, že išiel za tvojou limuzínou. Vieš Ľubo, Iveta Radičová ťa odvolala z postu ministra práve preto, lebo tvoji vojenskí tajní odpočúvali nevinných ľudí krížom krážom a dodnes si nevyvrátil podozrenie, že to bolo na politické účely. Ak trváš na tom, že Karol Mitrík neurobil v čele SIS nič, tak musíš priznať, že je to stále lepšie ako odpočúvať telefóny nevinných ľudí,“ napísal Frešo na sociálnej sieti.

Galka však Frešove slová nenechali vlažným a požičané mu vrátil aj s úrokmi. „O odpočúvaní novinárov vieš guľové. To, že v súvislosti s nim tu opakuješ nezmysly ako podľa smeráckeho manuálu, len potvrdzuje to, čo som napísal v komentári. Si lokaj Smeru,“ vyhlásil Galko, ktorý Frešovi pripomenul, že za neho makal pri jeho župnej kandidatúre v roku 2009. „Keby som bol vedel, za koho to vlastne tak makám v tom 2009, radšej by som si bol ruku odťal,“ kajal sa Galko za minulosť. Podľa neho je Frešo návrhom svojho kandidáta na predsedu NKÚ kúpený, alebo vydieraný, alebo oboje dohromady.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Iveta RadičováKarol MitríkĽubomír GalkoPavol Frešo