Oprava mestských komunikácii skomplikuje život Bardejovčanom

Vytlk
Cestári počas opravy výtlkov na cestnej komunikácii v Bratislave v zimnom období. Foto: SITA/Diana Černáková

PREŠOV/BARDEJOV 13. septembra (WEBNOVINY) – Bardejovčania musia rátať v týchto dňoch s viacerými obmedzeniami na mestských komunikáciách, ktoré súvisia s obnovou povrchu ciest a opravou križovatiek.

Mesto investuje z vlastných zdrojov do rekonštrukcie komunikácii viac ako 115-tisíc eur s DPH.

S frézovaním povrchov začali ešte minulý týždeň práce plánujú ukončiť do 26. septembra. Agentúru SITA o tom informoval hovorca bardejovskej radnice Jozef Guliga.

Oprava ciest sa týka Kellerovej, Kuzmányho a Bezručovej ulice. Úprava križovatiek obmedzí dopravu na uliciach Nový sad, Kellerova (dva úseky), Fučíkova, Kúpeľná. Najviac financií sa preinvestuje na Kellerovej ulici.

Guliga uviedol, že nepôjde o lepenie dier ale o celkovú obnovu povrchov ciest. Práce pozostávajú z odfrézovania existujúceho asfaltového krytu vozoviek v jednej vrstve a z položenia nových živičných vrstiev, čo zahŕňa pokládku súvislého krytu vozovky. Hrúbka asfaltobetónu bude štyri centimetre. Cestári upravia poklopy a urobia aj výškové úpravy uličných vpustov a vývodov inžinierskych sieti. Na križovatkách zvýšia povrch vozovky a priechodov pre chodcov o desať centimetrov na úroveň chodníkov.

Podľa harmonogramu prác s kladením asfaltu by mali začať v piatok 13. septembra na Kellerovej ulici. Plánovaná uzávierka tejto cesty je do 22. septembra, stavbári ju však budú robiť na dve etapy, a tak prvý úsek by mal byť v prevádzke už od 16. septembra.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom