Oprava na rýchlostnej ceste R1 obmedzí premávku

Dialnica
Foto: ilustračné, SITA/Milo Fabian

BRATISLAVA 29. júla (WEBNOVINY) – Národná diaľničná spoločnosť upozorňuje na obmedzenie dopravy na rýchlostnej ceste R1 pri obci Budča.

Dôvodom sú opravy vozovky pravého jazdného pásu.

Ako ďalej informoval hovorca Národnej diaľničnej spoločnosti Marcel Jánošík, obmedzenie dopravy bude od utorka 30. júla od 6:00 a potrvá do piatka 9. augusta do 20:00.

Doprava bude vždy usmernená dopravným značením a presmerovaná do voľného jazdného pruhu.

Pri diaľniciach pribudne 260 kilometrov oplotenia

Národná diaľničná spoločnosť začína s dobudovaním oplotenia v dĺžke takmer 262,5 kilometra. Nové oplotenie má na viacerých úsekoch doplniť počas troch rokov už existujúce oplotenie diaľnic a rýchlostných ciest.

Ako ďalej informoval hovorca Národnej diaľničnej spoločnosti Marcel Jánošík, 15. júla podpísala spoločnosť zmluvy na oplotenia v hodnote približne 2,6 milióna eur. „Víťazní uchádzači súťaže, ktorými sú spoločnosti Vodohospodárske stavby, Alpine Slovakia, Hastra a Strabag v priebehu 36 mesiacov zabezpečia dodávku a montáž nového oplotenia a jeho častí,“ uviedol Jánošík.

Oplotenia pribudnú na diaľnici D2 v dĺžke 40 kilometrov, ďalej 60 kilometrov na úseku D1 medzi Hornou Stredou a Ilavou a na D3 medzi Hričovským Podhradím a Žilinou. Viac ako 150 kilometrov oplotenia pribudne aj na úsekoch rýchlostnej cesty R1 a R2.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom