Orbán bude v inzerátoch vyzývať Britov na zotrvanie v Únii

Orbán pobúril Rumunov, zverejnil symboly uhorského štátu
Maďarský premiér Viktor Orbán zverejnil na svojom Facebooku desiatky fotografií dokresľujúcich atmosféru letnej univerzity, medzi nimi aj stánok predajcu odznakov Uhorska a tiež stánok so sedmohradskými vlajkami. Foto: SITA/AP

Budapešť 19. júna (WebNoviny.sk) – Maďarský premiér Viktor Orbán sa v pondelok v inzerátoch v britskej tlači priamo obráti na britských voličov s výzvou na zotrvanie Spojeného kráľovstva v Európskej únii. Oznámil to v nedeľu hovorca maďarskej vlády Zoltán Kovács.

Hovorca reagoval na správy z Nemecka, v ktorých sa písalo o kampani Orbána proti brexitu a jeho „osobnom zasahovaní“ do kampane pred referendom v Británii, uviedla agentúra APA.

„Hoci sme si z mnohých strán pri početných príležitostiach vyslúžili obvinenia, že sme proti EÚ, toto svedčí o tom, že Maďarsko je oddané Európskej únii,“ citovala Kovácsove vyjadrenie o inzeráte agentúra Reuters. Hovorca dodal, že v Británii pracuje približne 250.000 až 300.000 Maďarov.

Nemecké noviny Bild na svojej webovej stránke informovali ako prvé o inzeráte, ktorý vyjde v britskom denníku Daily Mail, a konštatovali, že Orbán je prvým predsedom vlády členského štátu EÚ, ktorý „priamo a osobne“ zasahuje do „boja o brexit“. Podľa agentúry MTI sa má v inzeráte uvádzať: „Rozhodnutie je na Vás, no Maďarsko je hrdé na to, že s Vami patrí k členom EÚ.“

Inzerát s podpisom Orbána mali zverejniť už v sobotu, no odložili ho o dva dni vzhľadom na prerušenie referendovej kampane po štvrtkovom zavraždení britskej labouristickej poslankyne a stúpenkyne EÚ Jo Coxovej. Kampaň v nedeľu znova obnovili.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Viktor Orbán