Orbán systematicky rozkladá demokraciu vo vlastnej krajine a pôsobí ako Putinov Trójsky kôň v Európe, konštatuje Šimečka

Michal Šimečka
Podpredseda Európskeho parlamentu z Progresívneho Slovenska (PS) Michal Šimečka. Foto: SITA/Branislav Bibel

Je potrebné si uvedomiť, že pri maďarskom premiérovi Viktorovi Orbánovi nejde iba o šál s mapou veľkého Uhorska.

Maďarský premiér nie je nejaký neškodný provokatér, ale politik, ktorý systematicky rozkladá demokraciu vo vlastnej krajine a pôsobí ako Putinov Trójsky kôň v Európe,“ uviedol na sociálnej sieti Michal Šimečka (Progresívne Slovensko).

Orbán sa totiž tento týždeň objavil na futbalovom zápase so šálom, na ktorom bola zobrazená mapa veľkého Uhorska. Šimečka súčasne ocenil úsmevné gesto premiéra Eduarda Hegera (OĽaNO), ktorý vo štvrtok na summite premiérov krajín Vyšehradskej štvorky v Košiciach daroval Orbánovi šál s nápisom Slovakia a slovenským štátnym znakom.

Šimečka však zhodnotil, že Slovensko a ostatné členské štáty Európskej únie budú stáť pred rozhodnutím, či Maďarsku uvoľnia miliardy z eurofondov. „Je zjavné, že Orbán ich rozdáva svojim oligarchom, aby si udržal moc. To bude aj rozhodujúca skúška pre Hegerovu vládu, aby sa postavila na stranu právneho štátu a európskych hodnôt,“ uzavrel Šimečka.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Eduard HegerMichal ŠimečkaViktor Orbán
Firmy a inštitúcie V4 Vyšehradská štvorka