Orbán v Číne: V Európe sa stala najdôležitejšou bezpečnosť

Orbán pritvrdil svoj postoj, nechce multikulturalizmus
Maďarský premiér Viktor Orbán prechováva voči imigrantom negatívny postoj. Európski politickí lídri označujú jeho tvrdenia za xenofóbne. Foto: SITA/AP

Budapešť/Su-čou 24. novembra (WebNoviny.sk) – Parížske útoky boli namierené voči všetkých členským krajinám Európskej únie. Vyhlásil to dnes predseda maďarskej vlády Viktor Orbán na 4. summite krajín strednej a východnej Európy a Číny, ktorý sa konal v čínskom meste Su-čou. Orbán vyjadril presvedčenie, že v Európe sa teraz stala najdôležitejšou bezpečnosť.

Premiér podľa agentúry MTI zdôraznil, že je potrebné vyvodiť patričné závery a vážne dôsledky. „My Európania si musíme priznať, že sme bohatí, ale aj slabí. To je snáď najnebezpečnejšia kombinácia. Bezpečnosť nám doposiaľ bola daná, odteraz však musíme vykonať rozhodné kroky, aby sme ju ubránili, spolu so životmi našich občanov,“ cituje MTI z prejavu

Úloha Číny z tohto pohľadu podľa predsedu maďarskej vlády získava novú dimenziu, pretože táto ázijská krajina má kľúčovú úlohu v ochrane globálneho mieru a v zachovaní potrebnej globálnej rovnováhy.

„Preto je pre Európu dôležité, aby čínski vodcovia na všetkých globálnych politických fórach podporovali snahy o obnovu európskej bezpečnosti a pomáhali v snahách v oblasti boja proti terorizmu,“ dodal Orbán.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Viktor Orbán