Organizácia Depaul zbiera potraviny pre ľudí bez domova

Bez názvu
Nocľaháreň Depaul na Ivánskej ceste v Bratislave Foto: SITA/Nina Bednáriková

BRATISLAVA 21. januára (WEBNOVINY) – Pred časom jej vypadol sponzor, ktorý pravidelne zabezpečoval chlieb. Denne spotrebujú 30 bochníkov chleba, ktoré používajú na prípravu raňajok a ako prílohu k večeri. Potrebné sú tiež porcované čaje, čierne aj ovocné, instantná káva, kryštálový cukor, citrodeko, polievky Vifon, paštéty a rybacie konzervy.

Záujemcovia, ktorí chcú prispieť na nákup chleba alebo potravín, môžu Depaul Slovensko darovať stravné lístky alebo poslať svoj príspevok na účet verejnej zbierky. Ak chcú pomôcť iným spôsobom, informácie je možné nájsť na internetovej stránke www.depaulslovensko.org.

Nezisková organizácia Depaul Slovensko prevádzkuje v Bratislave nízkoprahové zariadenia, v ktorých sa stará o ľudí bez domova. Vznikla v roku 2006 s cieľom spustiť prevádzku nízkoprahovej nocľahárne a ochrániť tak v zimnom období ľudí bez domova pred nízkymi teplotami. Prevádzkuje útulok sv. Lujzy a aj najväčšiu nízkoprahovú Nocľaháreň sv. Vincenta de Paul na Ivanskej ceste v Bratislave. V nej môže naraz prespať 175 klientov a prijímajú v nej aj takých klientov, ktorým bol odmietnutý prístup do podobných zariadení v meste pre alkohol, chýbajúce doklady alebo financie.

SITA

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom