Organizátori Davisovho pohára postavili Federera pred ťažkú úlohu, na rozhodnutie mal málo času

Roger Federer
Švajčiarsky tenista Roger Federer. Foto: archívne, SITA/AP.

BAZILEJ 31. októbra (WebNoviny.sk) – Organizátori finálového turnaja budúceho ročníka Davisovho pohára nemôžu stále rátať s účasťou najlepších tenistov.

Svoje pochybnosti naposledy vyjadril legendárny Švajčiar Roger Federer. Ten sa počas minulotýždňového podujatia v švajčiarskom Bazileji priznal, že ho zástupcovia zreformovaného Davisovho pohára postavili pred ťažkú úlohu.

Dali mi tri dni na rozhodnutie,“ upresnil Federer, koľko času dostal od organizátorov na potvrdenie svojej účasti. „Nemal som vôbec čas prebrať to so svojím tímom,“ pokračoval 20-násobný grandslamový víťaz a dodal: „V tak krátkom čase som nemohol urobiť takéto rozhodnutie.“

Svoju účasť spochybnil Federer už dávnejšie s prihliadnutím najmä na neskorý termín podujatia, ktoré sa v španielskej metropole uskutoční v druhej polovici novembra 2019. Negatívne sa vyjadril aj Nemec Alexander Zverev a definitívne áno nepovedal organizátorom ani Srb Novak Djokovič. Zatiaľ ako jediný z popredných hráčov v rebríčku ATP prisľúbil organizátorom účasť iba domáci Rafael Nadal. Informácie priniesol portál tenisovysvet.cz.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alexander ZverevNovak DjokovičRafael NadalRoger Federer