Organizátori Pohody oznámili prvých štyroch interpretov

Tretí deň festivalu Pohoda 2014
Atmosféra počas tretieho dňa 18. ročníka multižánrového festivalu Bažant Pohoda. Trenčín, 12. júl 2014. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 27. októbra (WEBNOVINY) – Organizátori festivalu Bažant Pohoda oznámili mená prvých štyroch interpretov, ktorí sa predstavia na 19. ročníku podujatia. Ten sa uskutoční 9. až 11. júla 2015 na letisku v Trenčíne. Na festivale vystúpia formácie Dÿse z Nemecka, Erotic Market z Francúzska, Vlasta Popić z Chorvátska a Repetitor zo Srbska, ktoré organizátori objavili na rôznych showcaseových festivaloch.

Obrazom: Ako to vyzeralo na Pohode 2014

Dÿse riaditeľa festivalu ovalili koncertnou smršťou

„Dÿse boli najlepšou kapelou, ktorú som videl na Reeperbahne v Hamburgu, ich koncertná smršť ma doslova ovalila. Skupina Vlasta Popić nás zaujala na festivale Waves Bratislava, fantastických Erotic Market sme objavili na festivale MaMa v Paríži a Repetitor na holandskom Eurosonicu,“ uviedol riaditeľ festivalu Michal Kaščák.

Video: DŸSE – Spinne

Nemeckú noise-rockovú kapelu Dÿse tvoria gitarista Andrej Dietrich a bubeník Jarii van Gohl, ktorí vydali svoj eponymný debutový album v roku 2007. Po ňom nasledovali štúdiovky Lieder sind Brueder der Revolution (2009) a Das Nation (2014).

Členmi francúzskeho projektu Erotic Market sú Marine Pellegrini, ktorá inklinuje k soulu a hip-hopu, a Lucas Garnier, ktorý preferuje noise rock. Formácia má na konte zatiaľ debutový album Blahblahrians (2014).

Vlasta Popić a Repetitor produkujú kombinovanú hudbu

Trojčlenná chorvátska skupina Vlasta Popić kombinuje vo svojej tvorbe punk, noise rock, alternatívu a indies a podobnú hudbu produkuje aj srbské trio Repetitor, ktoré malo pôvodne na Pohode vystúpiť už tento rok. Pre zlomený členok basgitaristky Any-Marije však napokon do Trenčína nepricestovali.

Na 19. ročník Pohody sa predalo už takmer 7000 permanentiek, takže z limitovanej edície za 79 eur zostáva už len 300 kusov. V predaji sú nielen permanentky, ale aj vstupenky pre držiteľov preukazov ZŤP a ZŤP-S či lístky na parkovanie pre osobné automobily aj karavany.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Michal Kaščák