Organizátori Rely Dakar zrušili ôsmu etapu, zosnulému Goncalvesovi poslal odkaz aj Jakeš

Paulo Goncalves, tragická nehoda, Rely Dakar
Pualovi Goncalvesovi sa stala osudnou jeho 13. účasť na pretekoch Rely Dakar. Foto: SITA/AP.

Organizátori motoristických pretekov Rely Dakar 2020 sa rozhodli zrušiť pondelkovú ôsmu etapu v kategórii motocyklov a štvorkoliek. Vedenie prestížneho podujatia reaguje na smrť portugalského jazdca Paula Goncalvesa v siedmej etape.

Rodák z mesta Esposende absolvoval púštne dobrodružstvo v Afrike i Južnej Amerike, pred štyrmi rokmi skončil na striebornom stupienku, ale jeho 13. účasť na Rely Dakar sa mu stala osudnou.

„Smrť Paula Goncalvesa počas siedmej etapy medzi Rijádom a Wadi Al-Dawasirom bola pre celý Dakar veľkým šokom. Paula rešpektovali veteráni i menej skúsení pretekári, ktorí ho obdivovali a inšpirovali sa ním. Po stretnutí s pretekármi a celou motoristickou rodinou sme sa rozhodli zrušiť ôsmu etapu v kategórii motocyklov a štvorkoliek. Tá sa mala uskutočniť na okruhu okolo mesta Wadi Al-Dawasir. Večer sa stretneme, aby sme Paulovi vzdali hold,“ uvádza oficiálny web pretekov.

Na smrť portugalského motocyklistu reagovali aj slovenskí reprezentanti. „Kamarát, keď sme sa predvčerom lúčili a priali si šťastie, netušil som, že sa už nikdy neuvidíme. Robil si však to, čo ťa napĺňalo, robilo šťastným a spokojným. Nikdy na teba nezabudnem, kamarát,“ vyjadril sa Ivan Jakeš na sociálnej sieti instagram. Štefan Svitko, ktorý sa počas osudnej etapy zastavil pri zranenom Goncalvesovi, dodal: „Odpočívaj v pokoji môj priateľ.“

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ivan JakešPaulo GoncalvesŠtefan Svitko