Vodní slalomári Slafkovský a Dukátová suverénne triumfovali

Alexander Slafkovský
Vodný slalomár Alexander Slafkovský počas 29. ročníka Medzinárodných liptovských slalomov v areáli vodného slalomu v Liptovskom Mikuláši. Liptovský Mikuláš, 20. apríl 2013. Foto: SITA/Branislav Račko
Jana Dukátová

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ 21. apríla (WEBNOVINY) – Alexander Slafkovský v C1 mužov a Jana Dukátová v K1 žien suverénnym spôsobom zvíťazili vo finále svojich kategórií na 29. ročníku vodnoslalomárskych pretekov Liptovské slalomy v Liptovskom Mikuláši, ktoré boli zaradené do kalendára Medzinárodnej kanoistickej federácie (ICF) ako tzv. renkingové.

Minuloročný víťaz seriálu pretekov Svetového pohára Slafkovský o takmer štyri sekundy zdolal svojho reprezentačného kolegu Mateja Beňuša, ktorý si vybojoval striebro, bronz si odviezol Čech Jan Mašek.

Prvenstvo Dukátovej bolo ešte presvedčivejšie. Strieborná Češka Irena Pavelková bola o viac ako päť sekúnd pomalšia, bronz patrí ďalšej českej vodnej slalomárke Kateřine Kudějovej.

Vo finále kajakárok sa zo slovenských reprezentantiek predstavila aj Elena Kaliská, ktorá obsadila 6. miesto, a Kristína Nevařilová, ktorá uzatvárala výsledkovú listinu na 10. priečke.

Preteky v Areáli vodného slalomu Ondreja Cibáka v Liptovskom Mikuláši v týchto chvíľach pokračujú ďalšími tromi kategóriami. Ich ukončenie je plánované okolo 18.00 h SELČ.

Výsledky:

Renkingové preteky ICF – finále:

C1 muži: 1. Alexander Slafkovský 106,74 (0 trestných sekúnd), 2. Matej Beňuš (obaja SR) 110,54 (2), 3. Jan Mašek (ČR) 111,17 (0), … nepostúpili do finále 14. Michal Martikán, 15. Jerguš Baďura, 19. Patrik Gajarský, 21. Karol Rozmuš (všetci SR)

K1 ženy: 1. Jana Dukátová (SR) 114,14 (0), 2. Irena Pavelková 119,28 (0), 3. Kateřina Kudějová (obe ČR) 120,11 (4), … 6. Elena Kaliská 122,86 (0), 10. Kristína Nevařilová 176,83 (52), … nepostúpili do finále 17. Kristína Zárubová, 20. Viktória Orokocká, 21. Eva Hrivíková (všetky SR)

Druhé preteky Liptovských slalomov (2. kolo Slovenského pohára):

C1 muži: 1. Stanislav Ježek (ČR) 115,26 (2), 2. Patrik Gajarský 116,58 (2), 3. Karol Rozmuš 119,06 (0), … 7. Martin Mračna 122,67 (2), 10. Tomáš Džurný (všetci SR) 126,01 (2)

K1 ženy: 1. Kristína Zárubová (SR) 129,12 (0), 2. Agnieszka Nosalová (Poľ.) 129,49 (2), 3. Jelena Solodovnikovová (Rus.) 131,21 (4), … 5. Katarína Macová 131,69 (4), 6. Micheaela Haššová 133,72 (6), 7. Miroslava Sojková 134,69 (0), 8. Paulína Matulániová 134,82 (2), 9. Viktória Orokocká (všetky SR) 136,86 (2)

Viac k osobe Alexander SlafkovskýElena KaliskáJana DukátováKatarína MacováMatej BeňušMichal Martikán