Ošetrovateľ chcel byť „záchrancom“, pacientom spôsoboval zástavu srdca a následne ich chcel oživiť

ošetrovateľ, zdravotná sestra
Ak nepríde do systému dostatok peňazí, sestry sa obávajú, že Slovensko nedosiahne zníženie úmrtnosti pacientov a nezabráni ďalším odchodom zdravotníkov do zahraničia. Foto: ilustračné, Getty Images

BERLÍN 6. júna (WebNoviny.sk) – Súd na severozápade Nemecka uznal vo štvrtok bývalého ošetrovateľa Nielsa Högela vinným z 85 vrážd v dvoch rôznych nemocniciach v spolkovej krajine Dolné Sasko.

Pozostalým po obetiach sa ospravedlnil

Súd v meste Oldenburg zároveň poslal 42-ročného Högela na doživotie za mreže a zdôraznil „mimoriadnu závažnosť zločinov„, aby mu znemožnil požiadať o predčasné prepustenie po 15 rokoch, uviedla agentúra dpa. Högel si už pritom odpykáva doživotie za dve vraždy, z ktorých ho usvedčili v roku 2015.

Vraždy sa odohrali v nemocniciach v mestách Oldenburg a Delmenhorst v rokoch 2000 až 2005. Celkovo čelil obvineniam zo sto vrážd a zatiaľ nie je jasné, prečo ho uznali vinným len v 85 prípadoch. Na záver sedemmesačného procesu sa Högel pozostalým po svojich obetiach ospravedlnil.

Najhorší masový vrah v povojnových dejinách

Högel spôsoboval svojim obetiam zástavu srdca podávaním nadmerných dávok liekov na srdcové choroby a iných liekov, pretože ich chcel resuscitovať a prezentovať sa ako ich záchranca.

V mnohých prípadoch sa mu to však nepodarilo. Stal sa tak najhorším masovým vrahom v povojnových dejinách Nemecka.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom