Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Oslávime Svetový deň vody

BRATISLAVA 20. marca (WBN/PR) – Stredoslovenská vodárenská prevádzková spoločnosť, a.s. pripravila pre školy a širokú verejnosť pri príležitosti Svetového dňa vody pestrý program.

Veľký záujem zo strany verejnosti zaznamenáva každý rok ponuka bezplatnej analýzy vzoriek pitnej vody z individuálnych zdrojov (domových studní) na dusičnany. Ich obsah je jedným z najčastejšie prekročených ukazovateľov zhoršenej kvality vody používanej na pitné účely.

V akreditovaných laboratóriách v Banskej Bystrici, v Lučenci a v Prievidzi môžu zákazníci Stredoslovenskej vodárenskej prevádzkovej spoločnosti, a.s. odovzdať vzorky vody zo studní dňa 21. marca2014.

V dňoch 18. – 21. marca 2014 môžu žiaci a pedagógovia navštíviť vybrané objekty našej spoločnosti – čistiarne odpadových vôd a úpravne vôd. Kvalifikovaní odborníci im vysvetlia ako prebieha čistenie vody, čo všetko je potrebné urobiť, aby sa pitná voda dostala do našich domácností. Pri návšteve dostanú informačné materiály k téme voda a jej význam.

Pre školy a širokú verejnosť je určená PREZENTÁCIA V OC EURÓPA V BANSKEJ BYSTRICI 20. MARCA 2014 OD 10. 00 HOD. DO 17. 00 HOD. Pripravené sú súťaže, kvízy, tvorivé mini dielne. Okrem množstva informácií o kvalite vody a praktických rád, ktoré pomôžu v šetrení vodou, pri čistení domácnosti i pri varení je pre deti pripravený program s najrôznejšími aktivitami spojenými s vodou.

Valné zhromaždenie OSN v roku 1992 vyhlásilo 22. marec za Svetový deň vody. V roku 2014 OSN v úzkej spolupráci s členskými krajinami a ďalšími zainteresovanými organizáciami zameria svoju pozornosť na prepojenie vody a výrobu energie. Svetový deň vody 2014 sa zameriava na podporu vytvárania politických nástrojov a prierezových rámcových projektov či aktivít prepájajúcich rôzne sektory, ktoré povedú k energetickej bezpečnosti a k udržateľnému užívaniu vodných zdrojov v rámci udržateľnej ekonomiky.

Odporúčané články

Parlament schválil zákon na ochranu vôd, nové pravidlá sa týkajú aj rybolovu Kvalitnú reštauráciu spoznáte podľa vody

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z Webnoviny.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Z kategórie Správy z domova / zo Slovenska

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies