Letná olympiáda Rio de Janeiro 2016 - štrnásty deň

Súhrn: Letná olympiáda Rio de Janeiro (OH 2016) - 14. deň

Zlatý olympijský hetrik Usaina Bolta na dvestovke, najlepšie umiestnenie slovenského triatlonistu na olympiáde, zlatá americká žatva, šokujúca víťazka v oštepe, 48. víťazstvo amerických basketbalistiek za sebou, dopingoví hriešnici či video, ktoré usvedčilo amerických plavcov z klamstva a z obetí sú napokon výtržníci – aj taký bol štvrtok na olympiáde v Riu de Janeiro.
Letná olympiáda Rio de Janeiro 2016 - štrnásty deň

Štvrtkovú americkú medailovú žatvu ozdobil Crouser rekordom

Okrem dovŕšenia zlatého hetriku na 200 m fenomenálneho Jamajčana Usaina Bolta ponúklo štvrtkové dianie v atletike na olympijských hrách v Riu de Janeiro aj ďalších päť finálových disciplín. Zlatú žatvu opäť predviedli Američania, ktorí dominovali až štyrikrát.
Marcel Lomnický

Súhrn: Letná olympiáda Rio de Janeiro (OH 2016) - 13. deň

Postup slovenského dvojkajaka aj Lomnického do bojov o medaily, Neymarov najrýchlejší gól v histórii olympiád, Boltov úsmev v cieli semifinále dvestovky a jeho postup do semifinále, šokujúci koniec pre Gatlina, Blakea aj Fajdeka, zlaté double Thompsonovej, olympijský rekord Kipruta či finálové vystúpenie jedinej ruskej atlétky v Riu – aj to priniesla streda na letnej olympiáde.