Dani Pedrosa.Foto: archívne, SITA/AP.
Dani Pedrosa na okruhu v Jereze počas Veľkej ceny Španielska. Jerez, 7. máj 2017.Foto: SITA/AP.
Španiel Dani Pedrosa.Foto: archívne, SITA/AP
Dani Pedrosa (vpravo) sa tešil s víťazstva.Foto: SITA/AP
Dani Pedrosa pred pár dňami vyjadril vážne obavy o svoju športovú kariéru.Foto: SITA/AP
Dani Pedrosa bol trikrát vicemajstrom sveta v najsilnejšej triede MotoGP.Foto: SITA/AP
Dani Pedrosa si pri páde počas tréningu zranil kľúčnu kosťFoto: SITA/AP
Dani Pedrosa počas Veľkej ceny Francúzska na okruhu v Le Mans.Foto: SITA/AP
Dani Pedrosa počas Veľkej ceny ŠpanielskaFoto: SITA/AP
Španiel Dani Pedrosa sa stal víťazom nedeľňajšej Veľkej ceny Valencie v rámci seriálu MS cestných motocyklov v triede MotoGP. Dvadsaťsedemročný jazdec tímu Honda síce zvíťazil v sobotňajšej kvalifikácii, ale na poslednú chvíľu vymenil pneumatiky a napokon štartoval z boxovej uličky. Rodák zo Sabadellu sa postupne dostal na druhú priečku a na vedúcu pozíciu sa dostal pre nehodu Jorgeho Lorenza, ktorý musel odstúpiť. Lorenzo si už na októbrovej VC Austrálie v predstihu zaistil titul majstra sveta.Foto: SITA/AP Photo/ Alberto Saiz
Dani Pedrosa na Veľkej cene ValencieFoto: SITA/AP
Austrálsky jazdec Kris McLaren padá z motorky počas kvalifikácie na VC Austrálie. Víťazom sobotňajšej kvalifikácie sa stal v triede MotoGP domáci jazdec Casey Stoner. S vyše polsekundovým mankom zaostal za Austrálčanom líder priebežného poradia Jorge Lorenzo zo Španielska. Z tretej pozície vyštartuje do nedeľňajšej VC jeho krajan Dani PedrosaFoto: SITA/AP Photo/Glenn Nicholls
Dani PedrosaFoto: SITA/AP
Španiel Dani PedrosaFoto: SITA, AP
Španielsky jazdec Dani Pedrosa na Honde počas kvalifikácie na VC Talianska.Foto: SITA/AP
Suverénnym víťazom VC Nemecka, ôsmeho podujatia seriálu majstrovstiev sveta cestných motocyklov, sa v najprestížnejšej triede MotoGP stal v nedeľu časom 41:28,396 min španielsky jazdec Dani Pedrosa. Ako druhý videl šachovnicovú vlajku jeho krajan Jorge Lorenzo (na fotografii), stupeň víťazov doplnil na tretej pozícii s odstupom viac ako 20 sekúnd Talian Andrea Dovizioso. Druhý v poradí zo Sachsenringu Lorenzo je na čele celkového poradia so ziskom 160Foto: SITA/AP Photo/Petr David Josek
Kolumbijský jazdec vtriede MotoGP Yonny Hernandez počas hrozivo vyzerajúceho pádu na VC Portugalska. Preteky nakoniec vyhral Austrálčan Casey Stoner na Honde. Úradujúci šampión dosiahol na okruhu v Estorile druhý triumf v tomto ročníku. Na striebornom stupienku skončil s odstupom 1,421 s vicemajster sveta Jorge Lorenzo na Yamahe, tretí bol ďalší španielsky reprezentant Dani Pedrosa (+3,621) na Honde. Stoner sa dostal aj na čelo priebežného celkového poradia.Foto: SITA/AP Photo/Alvaro Barrientos
Dani Pedrosa krátko po nehode.Foto: youtube.com
V španielskom Jereze sa dnes ukutočnili druhé preteky seriálu majstrovstiev sveta motocyklov v kráľovskej kategórii MotoGP. Víťazom dažďom poznačených pretekov sa stal úradujúci majster sveta Španiel Jorge Lorenzo (uprostred) pretekajúci na Yamahe. Aj druhé miesto obsadil Španiel, a to Dani Pedrosa na Honde (vľavo) a tretí skončil Američan Nicky Hayden na Ducati (pravo).Foto: AP Photo/ Francisco Seco