BRATISLAVA: Ples v opere

Ples v opere 2018: fotky, šaty, účesy, história, program

Ples v opere od roku 2010 venuje celý výťažok predovšetkým na podporu detí so zdravotnými problémami a znevýhodneniami. Za osem rokov rozdelil už 1,5 milióna eur, pričom minulý rok hostia prispeli rekordnou sumou 239 932 eur.
Goral vodka 2018_insta.jpg

Slováci v roku 2017 mali najradšej Sagana, Nosáľa a minerálky!

Druhý ročník najväčšieho prieskumu verejnej mienky o Slovensku v roku 2017 už pozná svojich víťazov. V ankete „77 dôvodov, prečo mám rád Slovensko“ hlasovali Slováci v siedmich kategóriách. Tri kategórie boli rovnaké ako minulý rok (osobnosť roka, udalosť roka a športovec roka). Štyri boli úplne nové (film roka, ikony novodobej slovenskej architektúry, „Čo pijú Slováci“ a špeciálna kategória 7 odtlačkov Slovenska vo svete). V každej kategórii si respondenti mohli vybrať zo siedmich nominácií a každej z nich bolo možné udeliť jednu až sedem hviezdičiek. Na hlasovaní sa zúčastnilo viac ako 2 113 respondentov. Spoločne udelili 368 637 hviezdičiek. Absolútnym víťazom ankety sa stal opäť Peter Sagan s celkovým počtom 10 803 udelených hviezdičiek.
Foto1_ocenene_vitazky.jpg

Víťazky VÚB Biznis akadémie 2017 podnikajú s originálnymi produktami pre deti či jedinečným nápojom zo slovenských jabĺk

Ženy sú v biznise nápadité, intuitívne sa rozhodujú, menej riskujú a dokážu racionálne zvládnuť zložité situácie. Potvrdzujú to viaceré štúdie EÚ o začínajúcich podnikateľkách. Tohtoročná VÚB Biznis akadémia pre podnikavé ženy to znova len potvrdila. Spomedzi 20 projektov odborná porota vybrala tri najlepšie – projekt výroby slovenského originálneho cideru, výrobu špeciálnej perinky pre bábätká a produkcia detského tovaru z originálnych materiálov.
Nadácia VÚB

Študenti namodelujú slovenskú ekonomiku s Američanom

B R A T I S L A V A (6. februára 2017) – Ekonomická univerzita v Bratislave bude mať v letnom semestri opäť exkluzívnu posilu. Vďaka programu Nadácie VÚB Hosťujúci profesor bude jej študentom v letnom semestri prednášať americký expert na medzinárodnú ekonómiu prof. John Gilbert.
Nadácia VÚB

Slovenské univerzity dostanú zahraničné posily

B R A T I S L A V A (12. Januára 2017) – Vďaka programu Nadácie VÚB Hosťujúci profesor budú môcť študenti bratislavských univerzít zažiť atmosféru štúdia v zahraničí priamo na svojej alma mater. V budúcom školskom roku posilnia pedagogický tím na celý jeden semester dvaja odborníci na ekonómiu.