Marc Andre Fleury, Marián Hossa

V NHL sa hrali štyri zápasy a vo všetkých sa z triumfu tešili hostia. Hráči Chicaga Blackhawks rozhodli o svojom víťazstve na ľade Pittsburghu už v prvej tretine, v ktorej skórovali štyrikrát. Po jednom góle strelili aj Marián Hossa a Richard Pánik. Útočník „kráľov“ Marián Gáborík dvakrát asistoval, na konto si pripísal aj tri plusové body a jeho tím vyhral v Calgary 4:1.
Jaroslav Halák

Víťaz základnej časti z uplynulého ročníka Washington si doma poradil s Coloradom 3:0. Dlhodobo najlepší strelec NHL Rus Alexander Ovečkin strelil svoj prvý gól v novej sezóne, čo bol zároveň premiérový zásah Capitals v presilovke v tomto súťažnom ročníku.