Marcel Lomnický

Súhrn: Letná olympiáda Rio de Janeiro (OH 2016) - 13. deň

Postup slovenského dvojkajaka aj Lomnického do bojov o medaily, Neymarov najrýchlejší gól v histórii olympiád, Boltov úsmev v cieli semifinále dvestovky a jeho postup do semifinále, šokujúci koniec pre Gatlina, Blakea aj Fajdeka, zlaté double Thompsonovej, olympijský rekord Kipruta či finálové vystúpenie jedinej ruskej atlétky v Riu – aj to priniesla streda na letnej olympiáde.
Letná olympiáda Rio de Janeiro 2016 - trinásty deň

Bolt s úsmevom postúpil do finále, Gatlin šokujúco nie

Držiteľ zlatého olympijského hetriku zo stovky Usain Bolt je opäť o čosi bližšie k naplneniu svojho zámeru získať triple-triple, čiže dovŕšiť zlaté misie na OH aj na 200 m a v štafete na 4x 100 m. Pridal aj odvážne tvrdenie, že si vo finále na 200 m trúfa na svetový rekord a možno aj čas pod 19 sekúnd.
Letná olympiáda Rio de Janeiro 2016 - dvanásty deň

Súhrn: Letná olympiáda Rio de Janeiro (OH 2016) - 12. deň

Svojský rozbeh Bolta, zlatá medaila a svetový rekord Talachadzeho, dobitý Nagy, Taylorov výkon roka, ďalšie požiadanie o ruku, druhé miesto Kohlovej v B-finále, tlačová konferencia Sagana či Bilesovej štvrtá zlatá medaila – aj taký bol utorok na olympiáde v Riu de Janeiro.
Letná olympiáda Rio de Janeiro 2016 - desiaty deň

Súhrn: Letná olympiáda Rio de Janeiro (OH 2016) - 10. deň

Bolt a jeho zlatý hetrik, svetový rekord van Niekerka, golfový šampión po 112 rokoch, snubný prsteň k striebornej medaile, zbraň pri hlave plavca Ryana Lochteho – aj taký bol ďalší deň na olympiáde a ako bonus porovnanie Phelpsovej výšky s jeho ‚medailovou vežou‘. Všetko dôležité z nedelňajšieho diania v Riu de Janeiro nájdete v tomto článku.

Skvelý Bolt na olympiáde zavŕšil zlatý hetrik na stovke

Svetový rekordér Usain Bolt vyhral stovku za 9,81 s. Bývalého dopingového hriešnika a olympijského víťaza z Atén 2004 Justina Gatlina, ktorý skončil druhý diváci pri príchode na finále vybučali. Bronz získal Andre de Grasse 9,91.