B1_coldpur_sk.jpg

Pomsta chutí najlepšie ľadovo vychladená

Kehoe je luxusné lyžiarske stredisko, kde sa teplota drží na -10 °C a polícia tu nemá toho veľa na práci. Až kým vodičovi snežného pluhu Nelsovi Coxmanovi (Liam Neeson) nezavraždia syna. Stane sa tak na objednávku drogového bossa menom Viking (Tom Bateman). Smútok sa postupne mení na hnev a Nels nedokáže myslieť na nič iné, len na pomstu. Vyzbrojený ťažkou technikou a vedomosťami z detektívnych románov začne po jednom likvidovať členov kartelu. A sneh na svahoch okolo mesta postupne mení svoju farbu zo žiarivo bielej na krvavo červenú…

Do kín prichádza očakávaný film Martina Scorseseho Mlčanie

Film držiteľa Oscara Martina Scorseseho Mlčanie vznikal 28 rokov, je o viere a náboženstve, rozpráva príbeh dvoch portugalských jezuitov, ktorí v 17. storočí podnikajú nebezpečnú cestu do Japonska, aby našli strateného učiteľa, otca Christovao Ferreiru a šírili evanjelium kresťanstva. Ich viera je tu postavená mimo zákon a ich prítomnosť zakázaná. Nasleduje oslňujúca a napínavá skúška ich vytrvalosti, viery a schopnosti prežiť.

Nedeľná noc v Hollywoode bude patriť Oscarom

Diváci a diváčky sa môžu tešiť aj na vystúpenia Lady Gaga, Jennifer Hudson, Anny Kendrick a Jacka Blacka. Naživo zaznejú i všetky skladby nominované v kategórii Najlepšia pôvodná filmová pieseň.