Igor matovic

Opozíciu pichli do chrbta vlastní poslanci, tvrdí Matovič

Za predsedu Najvyššieho kontrolného úradu bude zvolený kandidát, ktorý získa v hlasovaní nadpolovičnú väčšinu hlasov prítomných poslancov. Matovič obviňuje trojicu opozičných poslancov, ktorí sa rozhodli podporiť vlastných kandidátov, z uprednostnenia vlastného ega.
Freso

Regionálny zväz v Prešove sa dištancuje od Frešovej politiky

Členovia predsedníctva Regionálneho zväzu SDKÚ-DS žiadajú Freša, aby stiahol kandidatúru Mitríka na post predsedu Najvyššieho kontrolného úradu SR. Kandidatúra Mitríka podľa prešovského zväzu rozbíja jednotu opozície a nahráva tým strane Smer-SD.
Najvyšší kontrolný úrad

KDH verí, že Smeráci voľbou šéfa NKÚ neurobia z Fica klamára

Poslanci z klubov Mosta-Híd a OĽaNO sa obávajú, že kandidát KDH na post predsedu Najvyššieho kontrolného úradu Maroš Žilinka nedostane hlasy Smeru-SD. KDH by preto malo jeho kandidatúru podľa nich stiahnuť. Žilinka zrejme nezíska ani hlasy poslancov, ktorí podporili jeho kandidatúru.
Najvyšší kontrolný úrad

Fico mi spravil medvediu službu, hovorí bývalý šéf SIS

Šéf OĽaNO Matovič vysvetľoval Kuffovi, ako pôsobí jeho kandidátka na šéfku NKÚ v politickom merítku. Crkoňovú pokladá za Ficovu kandidátku. Žilinka považuje za veľkú česť, že ho navrhla väčšina opozičných poslancov. Fico pred dvomi rokmi uviedol, že si vie predstaviť na čele NKÚ Mitríka, podľa Frešovho kandidáta mu tým urobil medvediu službu. Tretia kandidátka Crkoňová neprišla.
Kvasnička svoj podpis nestiahol, opustil poslanecký klub KDH

Kvasnička svoj podpis nestiahol, opustil poslanecký klub KDH

Poslanci Marián Kvasnička a Štefan Kuffa z OĽaNO podali návrh kandidátky na predsedníčku NKÚ SR Henrietu Crkoňovú. KDH Mariána Kvasničku vyzvalo, aby svoj podpis spod tohto návrhu stiahol, inak prestane byť členom poslaneckého klubu.
NKÚ si neplní svoju funkciu, je pod paľbou kritiky KDH

KDH sa od Kvasničkovho návrhu dištancuje, konal skratovo

Poslanec národnej rady za KDH Marián Kvasnička navrhol za kandidátku na predsedu Najvyššieho kontrolného úradu Henrietu Crkoňovú. Šéf poslaneckého klubu KDH Pavol Abrhan sa s Mariánom Kvasničkom pokúšal spojiť, avšak neúspešne.