Letná olympiáda Rio de Janeiro 2016 - pätnásty deň

Súhrn: Letná olympiáda Rio de Janeiro (OH 2016) - 15. deň

Zlatý Matej Tóth, životný výsledok Marcela Lomnického, postup slovenskej K4 do bojov o medaily, triple-triple Usaina Bolta, 52 víťazný zápas amerických basketbalistov, ženská žŕdka naruby či špeciálna príchuť zmrzliny na počesť Michaela Phelpsa – aj to priniesol piatok na olympiáde v Riu.
Marcel Lomnický

Súhrn: Letná olympiáda Rio de Janeiro (OH 2016) - 13. deň

Postup slovenského dvojkajaka aj Lomnického do bojov o medaily, Neymarov najrýchlejší gól v histórii olympiád, Boltov úsmev v cieli semifinále dvestovky a jeho postup do semifinále, šokujúci koniec pre Gatlina, Blakea aj Fajdeka, zlaté double Thompsonovej, olympijský rekord Kipruta či finálové vystúpenie jedinej ruskej atlétky v Riu – aj to priniesla streda na letnej olympiáde.
Ryan Lochte

Zlatého Lochteho v Riu okradli, pri hlave mu držali zbraň

Hovorca brazílskeho plavca Thiaga Pereiru pre Washington Post povedal, že jeho klient a Lochte boli na party po skončení olympijských súťaží v bazénovom plávaní a Američana údajne obrali o peňaženku, keď taxíkom opustil klub. Dodatočne sa ukázalo, že to korešpondovalo s realitou.
Škantárovci

Súhrn: Letná olympiáda Rio de Janeiro (OH 2016) - 7. deň

Prvá zlatá medaila pre Slovensko zásluhou bratrancov Škantárovcov, 22. najcennejší kov Michaela Phelpsa, prvý golfový úder na olympiáde po 112 rokoch, finále krauliarskej stovky bez striebornej medaily, vypadnutie Andreja Martina, ale aj smolné štvrté miesto Jany Dukátovej – aj taký bol štvrtok na olympiáde v Riu de Janeiro.
Letná olympiáda Rio de Janeiro 2016 - piaty deň

Súhrn: Letná olympiáda Rio de Janeiro (OH 2016) - piaty deň

Strieborná medaila Mateja Beňuša, tretie najcennnejšie kovy Michaeala Phelpsa a Katinky Hosszúovej, šokovaní skokani do vody, ktorých prekvapila zelená voda, ale aj prekvapujúce vypadnutie Sereny Williamsovej – aj taký bol utorok na olympiáde v Riu de Janeiro.