Ostapčukovej vzali zlato z Londýna kvôli koučovi, dopoval ju

Nadežda Ostapčuková
Nadežda Ostapčuková Foto: SITA/AP

MINSK 11. septembra (WEBNOVINY) – Bieloruská guliarka Nadežda Ostapčuková si za doping na olympijských hrách v Londýne, pre ktorý musela vrátiť zlatú medailu, odpyká iba ročný dištanc.

Národná antidopingová agentúra zvalila najväčšiu váhu zodpovednosti za pozitívny nález na anabolický steroid metenolón na jej trénera Alexandra Jefimovova, ktorému zastavili činnosť na štyri roky.

„Jefimov sa priznal, že pridával metenolón do Ostapčukovej stravy, pretože dostal strach z jej slabých výkonov pred olympijskými hrami. Tvrdil, že to spravil v tréningovom kempe v Bielorusku iba pár dní pred Londýnom bez toho, aby o tom Ostapčuková vedela,“ referoval v utorok prezident Bieloruskej antidopingovej agentúry Alexander Vanhadlo.

Ostapčuková v londýnskej súťaži štyri razy prekonala hranicu 21 metrov a suverénne vyhrala výkonom 21,36, ale v jej vzorke moču z 5. augusta sa našla zakázaná látka. Medzinárodný olympijský výbor (MOV) dodatočne udelil zlatú medailu v ženskej guliarskej súťaži pôvodne druhej Novozélanďanke Valerii Adamsovej. Na striebornú pozíciu sa posunula Ruska Jevgenija Kolodková a na bronzovú Číňanka Kung Li-ťia.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Nadežda Ostapčuková