Bö triumfoval v Anterselve, Fourcade netrafil tri terče

Johannes Thingnes Bö

ANTERSELVA 22. januára (WebNoviny.sk) – Nórsky biatlonista Johannes Thingnes Bö aj zásluhou bezchybnej streľby, ktorú predviedol ako jediný, zvíťazil v nedeľňajších pretekoch na 15 km s hromadným štartom v talianskej Anterselve na záver individuálneho programu 6. kola Svetového pohára.

Druhý skončil Francúz Quentin Fillon Maillet, ktorý nesklopil jeden terčík a zaostal o 3,7 sekundy. Tretí takisto s jedným zaváhaním na palebnej čiare bol ruský víťaz piatkových vytrvalostných pretekov Anton Šipulin, mal manko 21,7 s. Suverén priebežného celkového poradia SP Martin Fourcade z Francúzska s troma zlyhaniami a odstupom 29,2 s obsadil piate miesto za Nórom Emilom Heglem Svendsenom (dve trestné kolá, +25,2). Slovensko nemalo zastúpenie medzi 30 aktérmi.

Dvadsaťtriročný rodák zo Strynu Johannes Thingnes Bö sa raduje zo svojho 12. individuálneho triumfu v seriáli, druhého v mass-štarte a premiérového v Anterselve. V aktuálnom súťažnom ročníku sa presadil prvý raz. Dvojnásobný majster sveta zo súperení jednotlivcov čakal od 13. marca 2016, keď triumfoval práve v pretekoch s hromadným štartom v rámci preňho domácich MS v Osle-Holmenkollene.

„V poslednom okruhu som musel naozaj riadne zabrať, aby som sa dostal pred Fillona Mailleta. Pred Vianocami som bol na tom veľmi zle. Vítam teda, že som sa takto pripomenul krátko pred majstrovstvami sveta,“ skonštatoval rekonvalescent J. T. Bö, citoval ho portál Medzinárodnej biatlonovej únie (IBU).

Martin Fourcade ako víťaz dvoch tretín z doterajších pätnástich súbojov má na čele Svetového pohára obrovský náskok 276 bodov pred Šipulinom. V mass-štarte je Francúz druhý len o dva body za Nemcom Simonom Schemppom, ktorý bol v nedeľu siedmy.